Jälgi meid

TEEMA

KUIDAS KÄITUDA KOHTUDES KARUGA | Kui kohtad karu, ära satu paanikasse!

Bert Rähni, Natourest loodusgiid. | Erakogu
Kui kohtad karu, siis esimese asjana püüa jääda rahulikuks, sest Eesti metsade karud ei pea inimest kindlasti mitte saakloomaks, vaid vastupidi – nad väga kardavad inimesi. See tähendab, et sa pead endast kui inimesest karule märku andma.

Jää seisma ja ära liigu edasi karu suunas. Mõistlik oleks rahulikult taganeda, samas pidades silmas, mida karu teeb. Ära vaata karule otse silma, sest seda võib karu tõlgendada väljakutsena. Paaniliselt põgeneda ka ei tohi, sest see võivat karus äratada kiskja instinkti ja ta hakkab sulle järele jooksma.

Räägi selge, kõva, kuid samas rahuliku häälega, et karu saaks kindlasti aru, et tegemist on inimesega. Karjuda ei tohi, sest seda võib karu tõlgendada agressioonina.

Veel lugemist:

SPORT

Eelmisel nädalavahetusel Saaremaal sõidetud Kihelkonna rahvaralli võitsid absoluutarvestuses Hiiumaa rallipaar Robin Pruul ja Rein Tikka. Neile kuulus ka 4WD klassivõit. Poodiumile jõudis ka J18...

SPORT

Tugeva tuulega peetud Tallinn-Kärdla ja Kärdla ringi järel tõusis ORC III grupis liidrikohale jahtklubi Dago Bellatrix Rauno Pielbergi meeskonnaga.

METSAKÖÖK

Tugevate lihakate, värvuselt rohekas-siniste, justkui pitsina käharasse keerdunud lehtedega merikapsas on üks ütlemata vahva metsik kapsaline, kes silmailule lisaks ka maitsemeeli rõõmustab! Õitsedes täituvad...

GALERIID

Neljapäeva õhtul valitses Kärdla sadamas melu, sest kolmapäeva õhtul ja ööl saabunud sajad purjetajad võtsid päeval mõõtu Tareste lahel ning õhtul puhati Kärdlas.