Jälgi meid

KOLM KÕIGE

Kolm väikest sadamat, mis väärivad külastust

Foto; Ants Vahtras. Tärkma sadam Avatud kalasadamate päeval.
Naistlaiu ehk Sarve sadamast Sarve poolsaarel sõidab enamik Hiiumaale saabujaid hooga mööda. Maa poolt tulijad näevad siin Gotlandile ja Ölandile sarnast maastikku – haruldasi paepealseid lookaasikuid ja alvareid, kus kasvab maarjakaski, kevadel ka õitsvaid murulauguvälju.

Külaline saab Sarve sadamast minna mereretkele kas laidusid uudistama või hülgeid vaatama. Endel Kaevats, põline Sarve kalur ütleb, et ega sada protsenti kindel iga kord ei saa olla, et hülged külastajaid ootavad. Hea ilmaga saab mõnusa mereretke igal juhul. Endli paati mahub üksteist reisijat, reisid peab aga ette tellima (vaata kontakti hiiumaa.ee lehelt). Vallale kuuluv sadam on mõeldud kalurite tarbeks. 

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!