Jälgi meid

Teema

KASSARI | Kassari naised kogunevad teise maailma salaklubis

Kell on 18, kui Inga Kassari rahvamaja ukse lukust lahti keerab ja kaminasse tule teeb. Veidi aja pärast jõuab Urve rattaga, sätib küpsisekarbi lauale, soojendab kamina ääres selga. Riburadapidi saabuvad ka teised, kuni üsna märkamatult on kohvikutuba naisi ja nende rõõmsat jutuvada täis. Nii igal nädalal — juba 14 aastat järjest. 

On käsitööklubi õhtu.

Ulvi paneb tee tõmbama, Evi võtab korvist kudumistöö välja ja Ave-Marii on jälle nädalaga uue sokipaari peaaegu valmis saanud. Kõigil kohalolijatel on kaasas head-paremat ühisele lauale, viimane pooleliolev näputöö ja hea tuju. Siin on 8-aastaseid ja 80-aastaseid; ka mõni üksik koer või kass satub teinekord kudujatele kaasa. On neid, kes on sünni poolest kassarlased; on mandrilt sisserännanuid ja suisa võõrsilt siia sattunuid. 

Kummalisel kombel jäävad kokku tulles aga naiste kirjud taustad rahvamaja helesinise ukse taha. Ümber lillelise laudlinikuga kaetud laua endise kohvik Hõngu ruumis koguneb justkui üks mitmegeneratsiooniline perekond, kes hoolib ja hoolitseb, valab teed ja pakub kodust kooki, kingib vastastikku ärakuulamise rõõmu ja maavillaseid kudumeid. 

Siin on käidud koos juba siis, kui samas ruumis tegutses veel raamatukogu. Ühiselt on korraldatud õppepäevi ja töötubasid, võetud ette erinevaid projekte ja näitusi. On pusitud keeruliste mustrite kallal, harutatud, pisaraidki valatud. Üht tunnistavad aga kõik – klubi kokkusaamise õhtud on nädala kõige oodatumad.

Teineteist toetatakse läbi elu, vanusest ja taustast hoolimata.

14 aastat, see on üsna pikk aeg – kas võib öelda, et käsitööklubi on kõige kauem järjest tegutsenud klubi Kassari rahvamajas?

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.