Connect with us

Uudised

Jätsime Kaibaldi liivikule“hundijälje”

7. mail toimus Kaibaldi liiviku ümbruses kevadmatk “Hundijälg”. Matkal osalesid kodutütarde rühm Hiiukad, noorte kotkaste rühm Droonid, Kärdla põhikooli 2. a klass, Palade põhikooli 1. ja 3. liitklass ja 7. klass.
Matk oli umbes 6 km pikk ja kogu raja pikkuses oli kokku kaheksa kontrollpunkti. Need valmistasid ette kaitse­liitlased ning vanemad kodu­tütred ja noored kotkad. Ülesande täitimiseks oli igas kontrollpunktis aega 10 minutit. Matka alguspunkti sõideti kaitseliidu veokiga – kõigil oli lõbus ja noored tundsid rõõmu tolmavast kruusateest.
Matka viis läbi alati rõõmsa­meelne vabatahtlik, noortejuht ja kodutütarde rühma Hiiukad rühmavanem Julia Gurjeva.
Matka eesmärk oli tutvustada mitteliikmetele noorkotkaste ja kodutütarde organisatsioone, propageerida isamaalisust, tutvustada Eesti, kaitseliidu ja Hiiu valla tähtsaid isikuid, kodukoha vaatamisväärsusi, õpetada eluks vajalikke oskusi, sh sõlmede tegemist, meeskonnatööd, üksteisega arvestamist, metsas liikumist ja tähelepanelikkust. Osalejate lemmikuks oli täpsuspunkt, kus kõik huvilised said vibu lasta. Viimases kontrollpunktis pidi iga rühm moodustama ühe tähe sõnast “hundijälg”. Kui kõik punktid läbitud, suunduti “hundiisu” punkti, kus maitsvat suppi ja kringlit jätkus kõigile. Enne kojuminekut moodustas iga rühm ühe tähe ja sõna “hundi­jälg” filmis droonilt üles vabatahtlik noortejuht ja noorkotkaste rühma Droonid pealik Andres Laanejõe.
Osalejatest enam kui pooled ei olnud varem Kaibaldi liivikul käinud. Ilm soosis matka ja noortel oli ka vaba aega mängimiseks ja tutvumiseks. Tagasisidena ütlesid osalejad, et neile väga meeldis, söök oli hea ja nad osaleksid sellistel matkadel kindlasti veel.
Minu arvates annab matkadel osalemine hea vastu­pidavuse, õpid ennast ja teisi tundma ning koostööd tegema. Mina osalen tihti matkadel ja patrullvõistlustel, mis tavaliselt on 30–40 km pikad ning finišis on alati hea tunne, et see lõpuks läbi on. Minu jaoks ja ma arvan, et ka mu tiimikaaslaste jaoks pole seejuures oluline, millise koha saime, vaid see, et saab jälle kodust välja ja rajal sõpru näha. Soovitan noortel meie organisatsiooni liikmeks hakata ja olla aktiivsem suhtlema, sest just uued sõbrad ja tuttavad on need, kes motiveerivad matkadel ja laagrites käima.
Julia Gurjeva korraldas sarnase matkamängu eelmisel aastal Kärdla põhikooli 2. a klassi õpilastele ja nüüdseks on peaaegu pooled klassi õpilased organisatsiooni liikmed.
Matka tegi ta noorte­juhtide kursuse lõputööna ja see sai head tagasisidet. “Kuna matk läks väga hästi korda, otsustasin, et teen sel aastal ka, aga natuke suuremalt,” ütles Julia Gurjeva. “Mitteliikmete kaasamine organisatsiooni tegevustesse toob parema lõimumise ja mõistmise organisatsiooni liikmete ja mitteliikmete vahel. Samuti loob selline tegevus tugeva aluse mitteliikmetest noorte ja nende vanemate tahtele liituda ja aitab paremini mõista organisatsiooni olemust.”
Noortejuht lisas, et kui kaasata vanemaid kodu­tütreid ja noorkotkaid selliseid matku korraldama, lisab see neile motivatsiooni organisatsioonis edasi tegutseda ning tunda ennast ka vajaliku ja kasulikuna. “Loodan, et sellisest üritusest kujuneb traditsioon. Mul on juba mõtteid järgmise aasta kevadmatka jaoks,” ütles Julia Gurjeva.
Mari-Liis Kerk
kodutütar

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...