Jälgi meid

UUDISED

Ilmavaatleja Ahto armastab äikest, tormi ja pakast

Foto: erakogu. Ahto Veensalu ütleb, et kõige raskem on ilmavaatluse juures kohalike eripärade jälgimine.
Hiiu Lehes ilma prognoosiv Ahto Veensalu on ilmastikunähtuste vastu huvi tundnud lapsest saati. Tõsisemalt hakkas ta ilmavaatlusega tegelema pärast 2010. aasta augustitormi, kui võimsad tormituuled, mis tirisid maha katuseid, lõhkusid elektriliine ja murdsid puid, panid Ahto pähe küsimuse – kuidas see kõik juhtub?

Ahto elab Virtsus. See ei takista tema sõnul Hiiumaa ilmateadet tegemast. Tingimused on Virtsus mere ääres Hiiumaaga sarnased. Pealegi, mudelid, mille järgi ta ennustused kokku paneb, asuvad ju internetis. Oma isiklik ilmajaam on tal ka, mis samuti jagab andmeid otse veebi, kus teised ilmahuvilised saavad neid vaatlusandmeid jälgida ja kasutada. 

Veel lugemist:

SPORT

Eelmisel nädalavahetusel Saaremaal sõidetud Kihelkonna rahvaralli võitsid absoluutarvestuses Hiiumaa rallipaar Robin Pruul ja Rein Tikka. Neile kuulus ka 4WD klassivõit. Poodiumile jõudis ka J18...

SPORT

Tugeva tuulega peetud Tallinn-Kärdla ja Kärdla ringi järel tõusis ORC III grupis liidrikohale jahtklubi Dago Bellatrix Rauno Pielbergi meeskonnaga.

METSAKÖÖK

Tugevate lihakate, värvuselt rohekas-siniste, justkui pitsina käharasse keerdunud lehtedega merikapsas on üks ütlemata vahva metsik kapsaline, kes silmailule lisaks ka maitsemeeli rõõmustab! Õitsedes täituvad...

GALERIID

Neljapäeva õhtul valitses Kärdla sadamas melu, sest kolmapäeva õhtul ja ööl saabunud sajad purjetajad võtsid päeval mõõtu Tareste lahel ning õhtul puhati Kärdlas.