Jälgi meid

UUDISED

Hüljatud Reks sai endale päriskodu

Foto: FB/ERAKOGU. Reks on olnud Hiiumaa loomade turvakodu jaoks erandlik juhtum – ainus, kes päriselt kodust välja visatud ja hüljatud.
Ainuke Hiiumaa koduta loomade turvakodusse sattunud ja omaniku poolt hüljatud koer leidis päriskodu peale viit kuud ajutises hoiukodus.

Hiiumaa loomakliiniku juhataja Maris Kriggulsoni hinnangul on Reksi juhtum erandlik, kuna ta on esimene koer Hiiumaa loomade turvakodus, kes päriselt on oma kodust välja visatud ja hüljatud. Varasemalt turvakodusse jõudnud koerte omanikud on oma lemmikule ruttu järgi tulnud. Nüüdseks on teada ka Reksi endine omanik ja juhtumiga tegelevad edasi loomakaitsetöötajad.

Turvakodu teatas eelmisel nädalal oma sotsiaalmeedia lehel, et märtsis leitud noor koer, kes sai nimeks Reks, saab nende juures olla veel loetud päevad, kuni 10. augustini. 

„Reks on oma igavest perekonda oodanud ülekohtuselt kaua,“ kirjutati turvakodu FB lehele ning kutsuti külla koeraga tutvuma. „Tegemist on ülisõbraliku noore koeraga, kes tahab vaid inimese lähedust ja armastust. Ta saab suurepäraselt läbi laste ning kassidega. Talle meeldib aega veeta nii hoovis oma valdusi valvates, kui ka soojas toas diivani peale kerra tõmmates,“ lisati koera kirjeldus. 

FB/ERAKOGU

Reks.

Laupäeval ütles turvakodu eestvedaja Maarja Berkmann, et Reksil siiski on üks tõsine huviline olemas. Pühapäeva õhtuks oli jäänud „päris mitu potentsiaalset huvilist“, aga mitte ühtegi kindlat soovijat, kes Reksile päriskodu pakuks. Esmaspäeval tuli Berkmannilt hea uudis, et leidub inimene, kes Reksile siinsamas Hiiumaal valmis kodu pakkuma. 

„Reks leidis endale väga toreda uue omaniku ja väga hea uue kodu,“ kinnitas ka Maris Kriggulson.

Viis kuud elas Kärdla lennuvälja lähedalt leitud Reks algul endist, hiljem uut omanikku oodates ajutises hoiukodus. Kriggulsoni sõnul õppis Reks tänu hoiukodule taas inimesi usaldama.

Aja jooksul oli Reksi endale tahtjaid palju, aga igaühele koera anda ei soovitud. Koera tulevasi omanikke ja pidamistingimusi kontrolliti hoolega ning see, kes Reksi lõpuks endale sai, on Kriggulsoni sõnul täpselt õige inimene.

„Nii et see ei olnud mingi kiiruga tehtud nii-öelda hädaotsus, vaid see pere taotles teda terve suvi otsa endale ja nüüd lõpuks leidis Reks enda hingeinimese,“ ütles Kriggulson. „Väga palju pisaraid oli ja väga raske oli tast loobuda, aga eks seda tuleb mõistusega võtta.”

Esimesed teated, et Sääre bussipeatuse juures, autoteele ohtlikult lähedal liigub kellegi arglik ja kõhn koer, postitati sotsiaalmeediasse märtsi keskel. Koer jõudis turvakodusse tänu lennujaama töötajatele, kellel õnnestus ta tuppa meelitada. 

Loomad ootavad kodu 

Kui Reks on seni ainuke Hiiumaa koduta loomade turvakoju toodud hüljatud koer, siis uut kodu ootavaid kasse on turvakodus palju. Sel kuul ehitas kunstnik Valev Sein turvakodu kasside jaoks jooksuratta, et neil igav poleks. Kel huvi pakkuda sõbralikku päriskodu mõnele turvakodu kassile, võib oma soovist teada anda telefonil 523 6827.

Reklaam. Lugemise jätkamiseks palun liigu edasi.

Veel lugemist:

UUDISED

Ainulehine soovalk (Malaxis monophyllos) on Eestimaa looduse üks tagasihoidlikumaid käpalisi. Kuni 30 cm kõrgusel taimel jagub küll kümnete viisi õisi, ent need on nii...

DIGILEHT

Marek Tamm: Kuidas defineerida hiidlast? Roberta Laas: Kohanemise ajastu ehk juuli tuli mais Tiina Maiberg: Kahte jalga ei saa ühe saapa sisse panna Hiiumaa läheduses...

ARVAMUS

See, et maailmas on turbulentsed ajad, ei üllata enam kedagi, kõik on kogu aeg muutumises. Aeg-ajalt tekib siiski küsimus, kas muutusi on vaja muutuste...

JUHTKIRI

Paljaks pöetud peaga poisid, pöidlad püsti, astusid neil päevil oma elu vast ühte erilisemasse perioodi. Näod olid naerul. Seda, kas tegu oli hirmu ja...