Connect with us

Uudised

Haridusjuht: Õpetajaks soovitakse aina enam

Õpetajate kooliaasta- eelsel kogunemisel kõlas kaks positiivset sõnumit – meie laste­aiad on lapsi täis ja õpetajaametit ihaldatakse aina enam.
Täna, 1. septembril sammuvad Hiiumaa koolide poole ligi 700 kooliõpilast ja 131 õpetajat, liiklus Kärdla keskväljakul suletakse tarkusepäeva rongkäigu ajaks.
Enne seda said õpetajad reedel kokku Kõrgessaare mõisapargis, et juhatada sisse kooliaasta algust, tervitada uusi ja tunnustada aasta õpetajaid.
“Uus õppeaasta on kohe algamas ja üks on kindel – miski ei ole viimasel ajal nii muutuv, kui seda on tänane hariduskorraldus, nii õpetamine kui õppimine,” tõdes Hiiumaa haridusjuht Karin Kokla õpetajate kooliaasta- eelsel kogunemisel.
Kevadised õppetunnid, paindlikkus ja tark tegutsemine on ka nüüd veel õpetajale ja koolijuhile olulised ja tähtsad, kinnitas ta. “Ministeeriumi juhiste kohaselt algab kooliaasta võimalikult tavapäraselt, kuid viiruse leviku ennetavad abinõud on endiselt üliolulised. Ikka lihtsad asjad – peseme käsi, püüame vähendada kontakte ja haigena tuleb jääda koju.”
Haridusasutustel aga tuleb säilitada distantsõppe võimalus kogu õppeaasta vältel, et nakkusohu kasvades olla valmis muutma õppetöö vormi. Selle hõlbustamiseks on juba praegu kättesaadavad üle kahesaja põhikooli digiõpiku.
“Tore on, et õpetajaamet on saanud palju populaarsemaks,” märkis Kokla oma avakõnes. Nimelt laekus õpetajakoolituse erialale Tallinna ja Tartu ülikooli ligi 4000 avaldust, mis on üle 500 rohkem kui eelmisel aastal.
Hiiumaa õpilaste arv küll pisut vähenes: kui mullu oli õpilasi 717, siis sel aastal õpib esialgsetel andmetel meie koolides 696 last, kelle jaoks on 131 õpetajat.
Kokla märkis, et võrreldes eelmise aastaga on õpilaste arv küll pisut vähenenud, aga vaadates lasteaiakohtade täituvust, tuleb juba kohe-kohe, juba järgmisest aastast neid palju juurde.
Hiiumaa gümnaasiumi 10. klassis alustab 50 õpilast ja maakonna kuue põhi­kooli esimestes klassides 60 õpilast.
Saare lasteaedades käib praegu 309 last, keda õpetab 44 lasteaiaõpetajat.
“Meie lasteaiakohad on praktiliselt täis ja valla­valitsus juba tegeleb lasteaiakohtade juurde loomisega, sest lapsed lihtsalt ei mahu enam majadesse ära,” teatas Kokla.
Käina kooli vastne direktor Ermo Mäeots kinnitas öeldut – nende koolis alustab sel aastal 20 last ja talle on juba öeldud, et järgmisel aastal on esimesse klassi tulijaid veel rohkem.
Kui eelnimetatud õpetajatele liita juurde Hiiumaa ametikooli 27 õpetajat, saab saarel selles auväärses ametis tööd paarsada kõrgelt haritud inimest.
Hiiumaa vallavanema asendaja Toomas Rõhu ütles, et keegi poleks unenäoski osanud arvata, et kõik koolid pannakse korraga kinni, aga kevadel ometi nii juhtus. “Te tulite sellega hästi toime, paremini kui ma kunagise kooliinimesena arvasin,” tänas Rõhu. “See oli proovi­kivi – kui peaksid tulema järgmised probleemid, siis saate ka sellega väga hästi hakkama.”
Toomas Rõhu ja Karin Kokla tervitasid uusi õpetajaid, keda sel aastal võetakse kooliperedesse vastu 11. Kaks õpetajat asub tööle Kärdla põhikooli, kaks Emmaste põhikooli, üks Kärdla lasteaeda, üks Hiiumaa gümnaasiumisse, üks Palade lasteaeda ja kolm Käina Kooli, kelle seas ka uus direktor Ermo Mäeots.
Kooliaasta alguse puhul tõid õpetajatele muusikalise tervituse Georg Otsa nimelise muusikakooli õpilased, laulja Karmen Telvik ja akordionist Mihkel Mäekalle.

Hiiumaa aasta õpetajad 2020
Tunnustus elutöö eest: Krista Rannast, Lauka põhikooli loodusainete õpetaja
Aasta õpetaja 2020: Timo Lige, Hiiumaa gümnaasiumi ja Kärdla põhikooli muusikaõpetaja
Aasta lasteaiaõpetaja: Diana Männamaa, Kärdla lasteaia liikumisõpetaja
Aasta klassiõpetaja: Lili Käär, Kärdla põhikooli õpetaja
Aasta klassijuhataja: Liisa Randmaa, Hiiumaa gümnaasiumi matemaatikaõpetaja
Aasta põhikooli aineõpetaja: Anne Luukas, Palade põhikooli loodusainete õpetaja
Aasta kutseõpetaja: Taavi Tuulik, Hiiumaa ametikooli õpetaja
Aasta huvialaõpetaja: Raili Kaibald, Kärdla muusikakooli õpetaja
Aasta tugispetsialist: Iris Degtjov, Rajaleidja keskuse psühholoog
Aasta õppeasutuse juht: Tiina Hinno, Kärdla lasteaia direktor
Aasta haridustegu: Rootsi keele õppe taaselustamine Emmaste põhikoolis, võttis vastu kooli direktor Merje Kikas
Aasta hariduse sõber: Kärdla politseijaoskond, võttis vastu Helle-Triin Nisumaa.
Allikas: Hiiumaa vald

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...