Jälgi meid

GALERIID

GALERII | HiiuIngel läks kuuks ajaks merele seilama

HiiuIngel on esimene Eesti lipu all seilav puulaev, kes osaleb maailma suurimal purjeõpperegatil Tall Ships Races. Esmaspäeval anti Kärdlas otsad, et sõita regati alguspaika Klaipedasse. Regatt jõuab juuli keskel ka Eestisse, kui laevu saab näha Tallinnas.

Seekordne regatt viib toob hiidlased Leedust läbi Helsingi Tallinna. Eestist võetakse kurss Soome Turu linna, sealt Ahvenamaale Mariehamni ning viimase etapina sõidetakse Ahvenamaalt 400 meremiili Poola linna Szczecinisse.

Regatile sõiduks valisid Kärdla vahepeatuseks teisedki alused. 

Nii sai Kärdla sadamas näha soomlaste puulaeva Valborg. Soome laev tegigi Kärdlas puhkepeatuse teel Klaipedasse. Valborg on hiidlastele tuttav purjelaev, sest sellel said suurel laeval purjetamise esmakogemuse nii mõnedki hiidlased, kui 2010. aastal käidi Hiiumaalt Luvias soomlaste uue purjelaeva Ihana veeskamisel.

Veel lugemist:

SISUTURUNDUS

Iga tööusku eestlane teab, et kui kõvasti vaeva näha, tuleb ka armastus. Vahel kisub kodukootud filosoofia aga kiiva ja kui põhimõte, kuidas töö nõnda...

TEEMA

Hiiumaa mõrvalugude autor Siiri Julge Alvemyr oli üks 31st Eesti kirjanikust, kes sai oma raamatute laenutushüvitisena maksimumi, 7328 eurot.

UUDISED

Sotsiaalmeedias leidsid elavat vastukaja pildid Hiiumaa kassist Brunost, kes Jorjeni lillepoe ees pappkastis lebas ja sooja suveilma nautis. Selgus, et kass on väljakul tihe...

SPORT

Kaheksast kolme - Olympicut, Bellatrixi ja Bacchust peetakse poodiumikoha nõudlejateks, päris esimest korda osalevad Muhu Väina regatil klubi noorpurjetajad jahil Tšaika.