Connect with us

Uudised

Enamik Tallinnasse lahkujaid on noored

Pealinna tasuta ühistranspordi kampaania on 13 kuuga toonud Tallinna elanikeregistrisse 7000 elanikku, kirjutas EPL. Juba jaanuaris kirjutas end Tallinna sisse 3000 inimest, mis on absoluutne rekord.
Hiiumaa elanikeregistrist lahkus jaanuaris Tallinna registrisse 56 inimest. Kõige rohkem, 23, oli Kärdlast välja­kirjutajaid, Kõrgessaarest 14, Käinast 10, Emmastest 5 ja Pühalepast 4. Detsembris oli Tallinna lahkujaid vähem, 34: Kärdlast 14, Kõrgessaarest 3, Käinast 5, Pühalepast 7 ja Emmastest 5. Kui lisada ka mujale lahkunud, kirjutas end detsembris ja jaanuaris Hiiumaalt välja 115 inimest.
Hiiu maavalitsuse kantselei nõunik Monika Paljasma ütles, et 64 protsenti lahkujatest oli vanuses 19–30. “Paljud neist õpivad või töötavad juba mõnda aega Tallinnas, aga nüüd lihtsalt vormistasid elukoha vahetuse ametlikult ära,” lisas ta selgituseks.
Toimus ka vastupidine liikumine: Hiiumaa elanikeregist­risse tuli Tallinnast detsembris 4 ja jaanuaris 8 inimest. Kokku registreerus Hiiumaale detsembris 7, jaanuaris 15 inimest.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.