Jälgi meid

REPORTAAŽ

Emmaste kooli direktor: siin jõuame päriselt iga õpilaseni

Foto: Piret Eesmaa. Anneli Sadam ütleb, et tema kabineti uksed on alati avatud.

Emmaste mõisakooli pargis on hommikul kell pool üheksa vaikus. Tunnid on alanud. Kevadele omaselt säutsuvad ümberringi linnud. Emmaste kooli direktor Anneli Sadam, kes Emmaste kooli juhtinud kaks aastat, on õpilased ja õpetajad hommikul tervitusega ukse peal vastu võtnud ning tundidesse saatnud.
Direktori kabineti uks on lahti. „Nii on see peaaegu alati,“ ütleb
Anneli, et tema juurde on oodatud nii õpetajad kui õpilased oma murede ja rõõmudega.
Koolimaja asub Emmaste keskusest kaugel ning suurem osa lapsi kasutab kooli tulemiseks ühistransporti, mis praegu on veel tasuta. „Nii kui ilmad lähevad ilusamaks, tulevad lapsed palju ka jalgratastega,“ ütleb Anneli. Praegu on avatud vastuvõtt esimesse klassi. Teadaolevalt võib kool arvestada vähemalt kuue koolitulijaga. Lõplikud numbrid lüüakse lukku aga alles 31. augustil, sest vahetult enne kooli algust võib huvilisi juurde tulla.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!