Jälgi meid

UUDISED

EASist saab taotleda kriisitoetusi

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas eilsest, 29. märtsist otse­toetuste taotlusvooru majutusettevõtjatele ja Tallinna vanalinna toitlustus­ettevõtjatele. Täna, 30. märtsil avatakse taotlus­voor reisi- ja transpordiettevõtjatele ning käsitöö-, suveniiri- või Eesti disaini müüjatele. Taotlus­voorud jäävad avatuks kuni 8. aprilli kella 16ni.
Toetus on suunatud nende ettevõtete abistamiseks, mis on jätkuvalt erinevatest piirangutest enim mõjutatud. “Oleme viimaste nädalate jooksul väga lähedalt suhelnud ettevõtetega ja turismisektori esindajatega, et toetusmeetmeid paremini sihistada,” ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt.
Minister lisas, et tulemas on ka lisatoetused ligi­kaudu 25 miljoni eurot turismisektorile ja 19 miljonit eurot jaekaubandusele, et hüvitada kevadiste piirangutega seotud kulud.
Täna ja homme avanevate toetuste sihtgruppideks on majutusettevõtjad, reisi- ja transpordiettevõtjad, Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjad, käsitöö- ja suveniirimüüjad ning Eesti disaini müüjad üle Eesti, kelle majandustegevust on negatiivselt mõjutanud COVID-19 viiruse puhangust tingitud erandlikud asjaolud. Kõikides sihtgruppides (v.a toitlustusettevõtjad) saavad nüüd toetust taotleda ka füüsilisest isikust ettevõtjad, mittetulundusühingud ja sihtasutused. Ühtlasi leevendati varasemaga võrreldes nõudeid tasutud tööjõumaksude osas.
Majutusettevõtjate sihtgrupis on toetuse maksimaalne summa 180 000 eurot, reisikorraldaja ja transpordiettevõtja sihtgrupis ning Tallinna vanalinna toitlustusettevõtja sihtgrupis 80 000 eurot ning käsitöö-, suveniiri- või Eesti disaini müüjate sihtgrupis on maksimaalne toetuse summa 60 000 eurot. Toetusvooru maht on kokku 9,7 miljonit eurot.
Rohkem infot toetuste kohta leiab EASi kodu­lehelt www.eas.ee

Veel lugemist:

UUDISED

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) on 21 aasta jooksul klientidele välja maksnud 4,5 miljardit eurot toetusraha. 2021. aastal maksis PRIA välja ajaloos suurima...

UUDISED

Mullu jagas muinsuskaitseamet Hiiumaa mälestistele 325 000 eest toetusi, sellest 278 000 eurot läheb kolme katuse restaureerimiseks. Suurima summa, kumbki 100 000 eurot, said...

UUDISED

Septembrist avanes kohaliku omaalgatuse programm (KOP), millest saavad toetust küsida avalikes huvides tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused. Toetust antakse kogukonna koostööks, teadmiste ja oskuste kasvatamiseks,...