Jälgi meid

Uudised

Võimuliitu tuleb veel oodata

Kuna vabariigi valimis­komisjon ei ole saanud vaiete tõttu lõplikke valimistulemusi välja kuulutada, ei kiirusta ka Hiiumaa valla läbirääkijad.
Juba kaks korda on lükkunud uue volikogu esimese istungi tähtaeg, nüüd loodetakse, et ehk õnnestub see pidada 11. novembril, kui valimistulemused selleks ajaks kinnitatud. Enne istungit on kavas sõlmida koalitsioonileping.
Läbirääkimised tulevase valimisliidu sõlmimiseks on kestnud kaks ja pool nädalat. Hergo Tasuja (SDE) ütles, et jätkuv koostöö valimisliiduga Ühine Hiiumaa on juba kokku lepitud. “Hindasime, et kahe osapoole ühisosa on suur ning viimase nelja aasta jooksul toimis ladus koostöö. Sellelt pinnalt otsustasime koos edasi liikuda. Esimesel kohtumisel arutasime, kas koalitsiooni kandepind võiks olla laiem ning otsustasime kohtuda kõigi teiste voli­kogusse jõudnud nime­kirjade esindajatega. Ehk võtsime eesmärgiks vähemalt kolmepoolne koalitsioon luua,” ütles Tasuja.
Kolmanda osapoole,
Reformierakonnaga praegu läbirääkimised käivad.
Ühine Hiiumaa kõneisik Margit Kagadze ütles, et nende valimisliit on ikka olnud seda meelt, et  võimuliit võiks olla võimalikult laiapõhjaline ja seda kinnitas ka valimistulemus. “Valijad näitasid seda toetusega erinevatele nimekirjadele – see kohustab leidma ühisosa.”
Suuri erinevusi kolme osapoole valimisprogrammides Tasuja sõnul pole. Osavaldadega küll jätkatakse, aga ametikohtade lõplikku jaotust veel kokku lepitud pole.
Kui kolmepoolne kokkulepe sünnib, on võimuliidul volikogus 15 mandaati, opositsioonil 8 mandaati: Keskerakonnal 4, EKRE-l ja erakond Isamaal kummalgi 2.
Kohalikud valimised toimusid oktoobri keskel ja nende esialgsed tulemused on teada. Lõplikud valimistulemused saab vabariigi valimis­komisjon välja kuulutada aga alles siis, kui kõik valimiskaebused on lahendatud.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Eile sõlmisid Sotsiaal­demokraatlik erakond, valimisliit Ühine Hiiumaa ning Reformi­erakond Kärdla keskväljakul koalitsioonilepingu Hiiumaa valla juhti­miseks aastatel 2021–2025. Lepingu allkirjastasid Hergo Tasuja (SDE), Margit Kagadze...

Uudised

Millal kohalike valimiste valimistulemus lõplikult kinnitatakse? Vastab riigi valimis­teenistuse kommunikatsioonijuht Kristi Sobak: “Lõplikud valimis­tulemused saab välja kuulutada siis, kui kõik valimiskaebused on lahendatud. Tähtaeg...

Transport

TS Laevad peab läbirääkimisi suveks suursaarte ja mandri vahelistele liinidele varulaeva prahtimiseks, lepingu loodab ettevõte sõlmida märtsi lõpuks. “Hetkel ei ole veel varulaeva osas...