Jälgi meid

UUDISED

Vana politseimaja kaob maapealt

Kõrgessaare mnt 2/1 asuva vana politseimaja peab hiljemalt augusti lõpuks olema lammutatud. Kärdla osavald on juba sõlminud lepingu OÜ-ga Lammutusmehed, tööde maksumus on üle 27 000 euro. Kärdla osavalla vanem LIisa Randmaa ütles, et töödega alustatakse kohe, kui saab lahendatud Telia kaabli ümberpaigaldamine. Ka see töö on juba tellitud.

Reedel meenutas nõukogu esimees Riho Rahuoja hooldekeskuse Tohvri uue juurdeehituse avamisel, kuidas uue hoone ehituseks CO2 fondidest raha taotlemisel oli üks tingimus, et sama suur sotsiaalpind kui juurde ehitatakse, tuleb kas lammutada või erakätesse müüa. Kuna Tohvri hooldekeskusel sellist pinda kuskilt võtta polnud, tekkiski mõte panna Kõrgessaare maantee 2 hoone Tohvri projekti n-ö tagatiseks. Sotsiaalkeskuse tegevustuba oli just sealt välja kolinud Tuuru majja ja maja tühjaks jäänud.

Hooldekodu juurdeehitus sai positiivse rahastusotsuse ja uus maja pidi tulema täpselt sama suur, 340 ruutmeetrit, kui vana politseimaja. Vald aga võttis lammutamiskohustuse, mis tuleb igal juhul täita.

Kärdla osavalla vanem Liisa Randmaa ütles, et lammutamist kaasfinantseeritakse CO2 rahadest. Osavallavanema sõnu ei leitud hoonele enne maja n-ö lammutamisekohustusega panti panemist kasutusotstarvet, vallal endal seda vaja ei olnud ning hoone sellisena ülalpidaminegi olnuks liiga kulukas. Hoone asemele on esilagu plaanis rajada haljasala.

Kõrgessaare mnt 2 asus pikka aega Hiiumaa sotsiaalkeskuse tegevustuba ja tegutses MTÜ Jääk ja Praak, Kärdla nukuteatrilgi oli seal mõnda aega oma pesa. Sotsiaalkeskus ning Jääk ja Praak kolisid 2019. aastal Vabrikuväljakule Tuuru majja. Sellest ajast on hoone seisnud tühjana. Nõukogude Eesti perioodil oli hoone miilitsa, peale Eesti taasiseseisvumist politsei kasutuses.

KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist: