Connect with us

Uudised

Vabariigi aastapäeval etendub Kärdlas Viru varietee tantsuetendus

Vabariigi aastapäeva meeleolu loob pidulik tantsuetendus spordikeskuses.

Kunagist Viru varietee menukat Folk­show`d saab uuemas versioonis näha vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril Hiiumaa spordikeskuses.
Mait Agu loodud lavastuse toob vaatajate ette tantsuansambel Lee. Ansambli kunstiline juht Maria Uppin-Sarv rääkis, et kunagise fenomenaalse Viru Folkshow tõi ansambel uues kuues lavale mullu kevadel Mait Agu juubeli­aasta raames. „Oleme need tuntud ja armastatud tantsud uuesti tervikuks põiminud,“ lisas ta.
Viru Folkshow etendustel tõi Mait Agu oma autoriloomingus esile rahvusliku temaatika ja nn külavahetantsude stiili. Külavahe Folgis näebki Mait Agu eestiteemalise autoriloomingu paremikku, samuti tulevad esitusele tantsuansambel Lee õpetajate Maido Saare ja Maria Uppin-Sarve tantsud.
Lavastuses osaleb valik Lee tantsijaist, Kärdlas astuvad lavale kaheksa neidu ja seitse noormeest. „Päris vankrit küll lavale ei tooda, aga Mait Agu hoogsate ja kaasahaaravate tantsudega luuakse mänglevalt rõõmus ja muretu külavahetänava meeleolu,“ rääkis Uppin-Sarv. Tantsijate seljas näeb autentseid Eesti rahvarõivaid, mis varieteelikus stiilis numbrist numbrisse vahetuvad.
Kunagise Viru Folkshow laulu­solistid olid Uno Loop, Ele ja Kaja Kõlar ning Mare Väljataga, kes ansambli Peiar saatel on lavastuses kõlavad lood pea kõigile rahvatantsuga kokku­puutunuile tuntuks ja südamelähedaseks laulnud. Kunstiline juht ütles, et just seetõttu loobuti Küla­vahe Folgis elava muusika kasutamisest ning pöörduti kõigile tuttava ja armsa kõlaga salvestuste poole.
Pidupäeva tervituskõne ja 50 minutit kestva tantsuetenduse järel saab keha kinnitada kohvilauas.
Piletite eelmüük on Kärdla kultuuri­keskuses, aga pileti saab soetada ka kohapeal vahetult enne etendust. Kuni kümneaastased lapsed pääsevad peole tasuta.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...