Connect with us

Uudised

Vabariigi aastapäeval etendub Kärdlas Viru varietee tantsuetendus

Vabariigi aastapäeva meeleolu loob pidulik tantsuetendus spordikeskuses.

Kunagist Viru varietee menukat Folk­show`d saab uuemas versioonis näha vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril Hiiumaa spordikeskuses.
Mait Agu loodud lavastuse toob vaatajate ette tantsuansambel Lee. Ansambli kunstiline juht Maria Uppin-Sarv rääkis, et kunagise fenomenaalse Viru Folkshow tõi ansambel uues kuues lavale mullu kevadel Mait Agu juubeli­aasta raames. „Oleme need tuntud ja armastatud tantsud uuesti tervikuks põiminud,“ lisas ta.
Viru Folkshow etendustel tõi Mait Agu oma autoriloomingus esile rahvusliku temaatika ja nn külavahetantsude stiili. Külavahe Folgis näebki Mait Agu eestiteemalise autoriloomingu paremikku, samuti tulevad esitusele tantsuansambel Lee õpetajate Maido Saare ja Maria Uppin-Sarve tantsud.
Lavastuses osaleb valik Lee tantsijaist, Kärdlas astuvad lavale kaheksa neidu ja seitse noormeest. „Päris vankrit küll lavale ei tooda, aga Mait Agu hoogsate ja kaasahaaravate tantsudega luuakse mänglevalt rõõmus ja muretu külavahetänava meeleolu,“ rääkis Uppin-Sarv. Tantsijate seljas näeb autentseid Eesti rahvarõivaid, mis varieteelikus stiilis numbrist numbrisse vahetuvad.
Kunagise Viru Folkshow laulu­solistid olid Uno Loop, Ele ja Kaja Kõlar ning Mare Väljataga, kes ansambli Peiar saatel on lavastuses kõlavad lood pea kõigile rahvatantsuga kokku­puutunuile tuntuks ja südamelähedaseks laulnud. Kunstiline juht ütles, et just seetõttu loobuti Küla­vahe Folgis elava muusika kasutamisest ning pöörduti kõigile tuttava ja armsa kõlaga salvestuste poole.
Pidupäeva tervituskõne ja 50 minutit kestva tantsuetenduse järel saab keha kinnitada kohvilauas.
Piletite eelmüük on Kärdla kultuuri­keskuses, aga pileti saab soetada ka kohapeal vahetult enne etendust. Kuni kümneaastased lapsed pääsevad peole tasuta.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa jahimehed on rajakaamerate fotode analüüsimisega  jõudnud arusaamisele, et seni arvatud ühe karu asemel, peab neid saarel olema vähemalt kaks. “Meie rahva hulgas on...

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...