Connect with us

Uudised

Vabariigi aastapäeval etendub Kärdlas Viru varietee tantsuetendus

Vabariigi aastapäeva meeleolu loob pidulik tantsuetendus spordikeskuses.

Kunagist Viru varietee menukat Folk­show`d saab uuemas versioonis näha vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril Hiiumaa spordikeskuses.
Mait Agu loodud lavastuse toob vaatajate ette tantsuansambel Lee. Ansambli kunstiline juht Maria Uppin-Sarv rääkis, et kunagise fenomenaalse Viru Folkshow tõi ansambel uues kuues lavale mullu kevadel Mait Agu juubeli­aasta raames. „Oleme need tuntud ja armastatud tantsud uuesti tervikuks põiminud,“ lisas ta.
Viru Folkshow etendustel tõi Mait Agu oma autoriloomingus esile rahvusliku temaatika ja nn külavahetantsude stiili. Külavahe Folgis näebki Mait Agu eestiteemalise autoriloomingu paremikku, samuti tulevad esitusele tantsuansambel Lee õpetajate Maido Saare ja Maria Uppin-Sarve tantsud.
Lavastuses osaleb valik Lee tantsijaist, Kärdlas astuvad lavale kaheksa neidu ja seitse noormeest. „Päris vankrit küll lavale ei tooda, aga Mait Agu hoogsate ja kaasahaaravate tantsudega luuakse mänglevalt rõõmus ja muretu külavahetänava meeleolu,“ rääkis Uppin-Sarv. Tantsijate seljas näeb autentseid Eesti rahvarõivaid, mis varieteelikus stiilis numbrist numbrisse vahetuvad.
Kunagise Viru Folkshow laulu­solistid olid Uno Loop, Ele ja Kaja Kõlar ning Mare Väljataga, kes ansambli Peiar saatel on lavastuses kõlavad lood pea kõigile rahvatantsuga kokku­puutunuile tuntuks ja südamelähedaseks laulnud. Kunstiline juht ütles, et just seetõttu loobuti Küla­vahe Folgis elava muusika kasutamisest ning pöörduti kõigile tuttava ja armsa kõlaga salvestuste poole.
Pidupäeva tervituskõne ja 50 minutit kestva tantsuetenduse järel saab keha kinnitada kohvilauas.
Piletite eelmüük on Kärdla kultuuri­keskuses, aga pileti saab soetada ka kohapeal vahetult enne etendust. Kuni kümneaastased lapsed pääsevad peole tasuta.

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...