Connect with us

Uudised

Ühistants tõi Hiiumaa tantsuhuvilised Kärdlasse kokku

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Eesti sajanda juubeliaasta lõpupidu Sajaga edasi, Eesti!, alapealkirjaga Sajaga edasi, Hiiumaa! tõi Kärdla keskväljakule üle kahesaja särasilmse tantsija ja õhtul tuhatkond peolist.
2018. aasta viimasel päeval kell 15 toimus 16 linnas üle Eesti avalik ühistantsimine “Eesti tantsib”. Tantsima tulid nii Hiiumaa tantsurühmade esindajad kui ka inimesed tänavalt, kellele tantsimine lihtsalt meeldib. Tantsude õppimisega hakati tantsu­pedagoog Tiina Kaevu juhendamisel pihta tund aega varem. Kärdlas olid laval ettetantsijateks Tiina tantsustuudio kolmanda rühma kasvandikud Triin-Marleen Suve ja Berenike Järvekülg.
Kava oli kokku pandud neljast tantsust, mille koreograafid olid Teet Kask, Argo Liik, Külli Roosna, Kenneth Flak ja Liisa Laine.
Lisaks 214 tantsijale oli väljakul sadakond pealtvaatajat. Pärast ametlikku ühistantsimist kutsusid tantsijad ka publiku endaga liituma, et koos õppida ära veel üks tants. Hiiu maakonna rahvakultuuri­spetsialisti Helle-Mare
Kõmmuse juhendamisel õpiti selgeks Hiiu polka.
Päeva juhtis Arno Kuusk, kes pidas kellal silma peal, et kõik oleks õigeks ajaks valmis ja hoidis osaliste meeleolu üleval.
Ühistants filmiti nii maalt kui õhust üles ning on nähtav Eesti rahvusringhäälingu vahendusel aadressil  www.err.ee/eestitantsib. Algatust “Eesti tantsib” vedasid Eesti tantsu­agentuur ja Eesti rahvusringhääling koostöös EV100 korraldusmeeskonnaga.
Juubeliaastal on valminud ligi 200 “Eesti tantsib” tantsu­videot. Õhtul toimus EV100 juubeliaasta lõpupidu, mis tõi peo korraldajate hinnangul Kärdla keskväljakule tuhatkond inimest. Tund enne südaööd astus Kärdla välilaval publiku ette SKA Faktor. Veerand tundi enne südaööd kuulati ja vaadati üheskoos suurelt ekraanilt Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi aastalõpukõnet. Vana aasta viimastel minutitel, enne saluuti laulsid Kärdla keskväljakule kokku tulnud pidulised, nagu ka kogu Eesti, hümni.
Vaatamata vesisele ilmale olid inimesed pidulikus meele­olus ja nautisid juubeliaasta lõpupidu.
Anonüümseks jääda sooviv naine (31) (nimi Hiiu Lehele teada) ütles, et tuli pikkadeks pühadeks pealinnast koju: “Väga tore oli, mulle väga meeldis! Sellised üritused võiks edasi ka olla, see teeb rahva ühtseks!” Talle meeldis ka saluut, kuid murelikuks tegi see, et inimesed ei hooli kõrvalolijate turvalisusest. “Rahva seast lasi keegi punase raketi taevasse. Igal pool räägitakse, et punane signaalrakett ei ole ilutulestik,” oli ta nördinud.
Kersti (34) ja Raigo (38) kontserdil ei käinud: “Meil on tavaks perekonna ja sõpradega aastavahetusel koos viibida, tulime vaid ilutulestikku vaatama.”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...