Connect with us

Uudised

Ühistants tõi Hiiumaa tantsuhuvilised Kärdlasse kokku

Eesti sajanda juubeliaasta lõpupidu Sajaga edasi, Eesti!, alapealkirjaga Sajaga edasi, Hiiumaa! tõi Kärdla keskväljakule üle kahesaja särasilmse tantsija ja õhtul tuhatkond peolist.
2018. aasta viimasel päeval kell 15 toimus 16 linnas üle Eesti avalik ühistantsimine “Eesti tantsib”. Tantsima tulid nii Hiiumaa tantsurühmade esindajad kui ka inimesed tänavalt, kellele tantsimine lihtsalt meeldib. Tantsude õppimisega hakati tantsu­pedagoog Tiina Kaevu juhendamisel pihta tund aega varem. Kärdlas olid laval ettetantsijateks Tiina tantsustuudio kolmanda rühma kasvandikud Triin-Marleen Suve ja Berenike Järvekülg.
Kava oli kokku pandud neljast tantsust, mille koreograafid olid Teet Kask, Argo Liik, Külli Roosna, Kenneth Flak ja Liisa Laine.
Lisaks 214 tantsijale oli väljakul sadakond pealtvaatajat. Pärast ametlikku ühistantsimist kutsusid tantsijad ka publiku endaga liituma, et koos õppida ära veel üks tants. Hiiu maakonna rahvakultuuri­spetsialisti Helle-Mare
Kõmmuse juhendamisel õpiti selgeks Hiiu polka.
Päeva juhtis Arno Kuusk, kes pidas kellal silma peal, et kõik oleks õigeks ajaks valmis ja hoidis osaliste meeleolu üleval.
Ühistants filmiti nii maalt kui õhust üles ning on nähtav Eesti rahvusringhäälingu vahendusel aadressil  www.err.ee/eestitantsib. Algatust “Eesti tantsib” vedasid Eesti tantsu­agentuur ja Eesti rahvusringhääling koostöös EV100 korraldusmeeskonnaga.
Juubeliaastal on valminud ligi 200 “Eesti tantsib” tantsu­videot. Õhtul toimus EV100 juubeliaasta lõpupidu, mis tõi peo korraldajate hinnangul Kärdla keskväljakule tuhatkond inimest. Tund enne südaööd astus Kärdla välilaval publiku ette SKA Faktor. Veerand tundi enne südaööd kuulati ja vaadati üheskoos suurelt ekraanilt Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi aastalõpukõnet. Vana aasta viimastel minutitel, enne saluuti laulsid Kärdla keskväljakule kokku tulnud pidulised, nagu ka kogu Eesti, hümni.
Vaatamata vesisele ilmale olid inimesed pidulikus meele­olus ja nautisid juubeliaasta lõpupidu.
Anonüümseks jääda sooviv naine (31) (nimi Hiiu Lehele teada) ütles, et tuli pikkadeks pühadeks pealinnast koju: “Väga tore oli, mulle väga meeldis! Sellised üritused võiks edasi ka olla, see teeb rahva ühtseks!” Talle meeldis ka saluut, kuid murelikuks tegi see, et inimesed ei hooli kõrvalolijate turvalisusest. “Rahva seast lasi keegi punase raketi taevasse. Igal pool räägitakse, et punane signaalrakett ei ole ilutulestik,” oli ta nördinud.
Kersti (34) ja Raigo (38) kontserdil ei käinud: “Meil on tavaks perekonna ja sõpradega aastavahetusel koos viibida, tulime vaid ilutulestikku vaatama.”

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...