Connect with us

Uudised

Tt-stuudio laagerdas Paladel

erakogu
Tt-stuudio põhirühmade talvine treeninglaager toimus jaanuari eelviimasel nädalavahetusel reedest pühapäevani Palade põhikoolis. Päevad olid töökad ja õhtud meeleolukad – ühtekokku toimus 32 töötuba, mille viisid läbi 12 külalislektorit/õpetajat ja neis osales 62 tüdrukut kuuest tantsurühmast.
Laagri esimeses töötoas õpetas tantsuansambli Sõleke õpetaja ja koreograaf Helena-Mariana Reimann Eesti tantsu. Oma teadmisi käis noortega jagamas juuksur Epp Heilo. Tüdrukud said ise üksteise peal katsetada soenguid ja töötoa lõppedes väljusid klassiruumist kaunite soengutega noored daamid.
Õhtu jätkus meeleolukate teatevõistluste, seltskonnamängude ja teadmisteproovidega. Järgnes kinoõhtu filmiga “Dirty Dancing”, popcorni, tee ja kookidega. Nagu laagris tavaks, toimus ka väike ööeelne häire. Just enne keskööd kõlasid pasunad ja iga rühm sai oma tuppa kirja, milles soovitus ennast soojalt riidesse panna, et minna õue oma rühma kasti otsima.
Leitud kastides oli taaskasutatavaid materjale nagu kile, prügikotid, munarestid, tordikarbid, paelad, kartulikotid, teip jms, millest iga rühm pidi 40 minuti jooksul disainima ühe imelise esinemiskostüümi. Uni oli kui käega pühitud ja ideid tuli kui varrukast ning nii valmisid vahvad ja andekad kostüümid.
Õpetajad oma saarelt
Teisel laagripäeval sai iga rühm osaleda kahes tantsutöötoas. Jazz-tantsu töötoa viis läbi Kärdla tüdruk Maarja Voolaid, kes on end tantsu alal täiendanud Taanis ja Inglismaal. Nüüdistantsu töötoa viis läbi samuti meie oma saare inimene Rauno Zubko, kes on hinnatud tantsuõpetaja ja -treener terves Eestis. Rauno on väga mitmekesine tantsuõpetaja-koreograaf ja kodus paljudes eri tantsustiilides.
Kui viienda rühma tüdrukud tunnist tulid, arvasid nad, et nüüd me võiksimegi hakata põrandatantsu tegema. Pärast mõlemat trenni olid tüdrukud väsinud, kuid vaimustuses, sest need olid sootuks teistsugused kui see, mida igapäevaselt teeme. Minu eesmärk avardada tantsijate silmaringi ja tutvustada erinevaid tantsustiile, sai täidetud.
Seejärel tutvusid nooremad tantsijad Anneli Tikerberi käe all silmapliiatsi ja ripsmetušiga, vanemate rühmade tüdrukud said teadmisi tervislikust toitumisest Liina Siniveeri käest. Siis viis orienteeruja Anu Saue koos oma abilistega kõik õue lumme müttama. Õuest tagasi, läksid suuremad tüdrukud Helen Leesi käe all voldikalbumeid meisterdama. Nooremad aga lippasid nutiseadmed käes mööda Palade küla ja otsisid kontrollpunkte – neid juhendas Liisi Mäeumbaed.
Tantsude konkurss
Sel päeval ühinesid laagrilistega ka alustajad ehk Tt-stuudio kuues rühm, kellele jagus toredaid toimetusi peaaegu viieks tunniks, sh muidugi üks korralik trenn ja väike meisterdamine.
Õhtu oli pühendatud omaloomingulistele tantsudele etteantud teemadel: “Vaprad ja ilusad”, “Kättemaksukontor”, “ENSV” ja “Tt-stuudio supermodellid”. 13 uut loomingulist kollektiivi kandsid oma tantsud ette suurte ovatsioonide saatel. Ettevalmistus oli korralik: kostüümid, rekvisiidid, huvitavad koreograafilised lahendused ja lavastuslikud momendid.
Publiku lemmiktantsijaks valiti Anni Soonik ja tema soolokava “Päästke noored hinged” “Kättemaksukontori” kategooriast. Publiku lemmiktantsuks sai “Maa ja Taevas” kategooriast “ENSV”, esitajateks Emma Kaups, Marii Vispel, Saara Kattel, Emili Kuuse, Dana Lukk ja Maris Pertel.
Publiku suurel nõudmisel jätkus õhtu discoga, mis kestis keskööni. Vaikus majas, võis korraldustiim ka lõpuks kotile pikali visata, et järgmiseks päevaks välja puhata, kuid kus sa sellega! Korraga läks uks lahti, tuled pandi põlema ja meile öeldi, et tõuske ruttu üles, pange soojalt riidesse, aga olge vaikselt, ärge väikeseid üles ajage.
Nii me siis leidsime ennast keset ööd õuest taskulampidega ümber Palade koolimaja otsimas uut tüdrukut Mallet, kes pidavat tahtma stuudiosse tantsima tulla. Enne kui ta üles leidsime, tuli meil lahendada hulk ülesandeid. Kõik ülesanded eeskujulikult täidetud ja Malle üles leitud, saime loa magama minna. Oli see vast lõbus öötund!
Esmaabi on vajalik
Pühapäeval tutvusid suuremad tüdrukud Kairi Reinvee käe all kõhutantsuga, nooremad said esmaabikoolitust Anu Kutseri juures. Kuna tantsijatel on vigastused sagedased, on teadmised esmaabist väga vajalikud. Ka on suvel tulemas suur võimlemispidu, kus tundide kaupa tuleb olla lõõmava päikese käes, nii on näpunäited selleks, kuidas ennast hoida ja kaitsta ülekuumenemise, vedelikupuuduse või päikesepiste eest, igati tarvilikud. Hiljem vahetasid grupid omavahel kohad ja õpetajad/koolitajad alustasid otsast. Viies rühm käis samal ajal meisterdamas ja Hiiumaa kõhutantsutreener Viiri Laupä tutvustas neile idamaist tantsu.
Laagri lõpetamisel vaatasime kõik koos korraks olnule tagasi, jagasime väikeseid preemiaid ja tunnustusi ning tänasime abilisi. Oli ääretult tore ja tegus nädalavahetus, millest loodetavasti on kõigil koju viia kuhjaga emotsioone ja uusi teadmisi!
Heategevus teeb head
Kuna ise saime laagrist nii palju, tahtsime midagi ka teistega jagada. Nii tuli idee teha laagri kirbuturg “Suuremalt väiksemale”. Kõik tantsijad võisid kaasa võtta väikeseks jäänud riideid, jalanõusid ja nipsasjakesi, et need endale uue omaniku leiaksid. Nurgas, kuhu toodud asjad välja olid pandud, käis alalõpmata sagimine, oli palju rõõmu ja elevust ning hulk asju leidis omale uue omaniku.
Siiski jäi omajagu asju ka üle ja need annetasime heategeval otstarbel ja koostöös Hiiu valla sotsiaalkeskusega vähekindlustatud peredele. Ettevõtmine leidis positiivset vastukaja nii tüdrukute kui lapsevanemate seas. Julgen arvata, et järgmisel aastal kordame heategevusaktsiooni jälle – usun, et see õpetab noorele inimesele hoolivust, säästlikkust ning kujundab tema väärtushinnanguid.
Laagri õnnestumisele aitas kaasa kohaliku omaalgatuse programm. Väikeste auhindadega/meenetega aitasid meeleheakotikesi täita Hiiumaa politsei, ASi Würth Hiiumaa esindus ja OÜ Hiiu Autotrans.
TIINA KAEV
Tt-stuudio

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...