Connect with us

Uudised

Tiina tantsustuudiolaste elamusterohke aasta

erakogu
Tiina tantsustuudio üheksandast tantsuaastast teeb kokkuvõtte tantsuõpetaja Tiina Kaev.
Oli pingeline ja elamusterohke aasta, oli palju toredaid sündmusi ja saavutusi, mida mälestusteraamatusse kirja panna. Kui stuudio talvetegemised, tantsuetendus “Lumivalgeke ja seitse pöialpossi” ja laureaaditiitel Võimlemisfestivalilt on Hiiu Lehe veergudel kajastamist leidnud, siis kevad oli nii toimekas, et  kirjatükkideks pole mahti leidnudki. Nüüd on aeg kokkuvõtteid teha.
Laulupeole ja Koolitantsule
Sel suvel toimub Tallinnas suur laulu- ja tantsupidu, kuhu ka Tt-stuudio rühmad tantsima minna soovisid. Nii alustasime veebruaris kibekiiret ja vaevanõudvat ettevalmistust ülevaatuseks, et karmis konkurentsis läbi lüüa ja ennast Eesti paremikku tantsida. Võistlustulle astus kolm koosseisu neidusid ja üks naisi. Kahe kuuga tegime nelja kuu jagu tunde ja sooritasime ülevaatuse. Otsust ootasime kannatlikult üle kuu. Oli põhjust rõõmustada ja ka kurvastada. Peole pääses kaks koosseisu neidusid: Tt-stuudio teise rühma kaheksa tüdrukut ja Tt-stuudio kuues rühm, mis on koondrühm esimese ja teise rühma tüdrukutest, ning daamid ehk naisvõimlemisrühm “Liine”.
Samaaegselt tantsupeo ettevalmistustega tuli tegeleda ka Koolitantsuga, kuna Tt-stuudio esimene rühm tantsis end juba teist aastat järjest festivali Koolitants finaali. Seekord tantsuga “Peeglike peeglike…” . 19. aprillil Tallinnas Nokia kontserdimajas toimunud finaalist tulime koju positiivsete elamustega. Kuigi tiitlit kaasa ei toonud, oli tunne hea ja jäime oma esitusega rahule.
Võidukarikad Leedust
Selle hooaja ainuke välisreis viis Tt-stuudio kolmanda ja neljanda rühma Leetu rahvusvahelisele tantsufestivalile Springfiesta 2014, mis toimus 16. aprillil Birštonases. Tt-stuudio rühmad on samal festivalil ka eelnevatel aastatel osalenud ja nagu tavaks, olime ainukesed, kes festivali rahvusvaheliseks muutsid. Kokku osales festivalil 24 gruppi, milles tantsijaid vanuses 5–18 aastat. Iga grupp esitas kaks tantsu, mille koondarvestuses anti välja eripreemiad. Nii Tt-stuudio kolmandal kui neljandal rühmal oli põhjust rõõmustada, sest mõlemaid autasustati karika ja eripreemiaga.
Tantsud tantsitud, võtsime ette kõrvalepõike rannikule ning külastasime Klaipeda delfinaariumi ja Nida liivadüüne. See oli imeilus ja tore päev. Muljed olid ülevoolavad ja jäävad kauaks meelde. Mööda ei saanud sõita ka Rundale lossist, kus peatusime, et imetleda selle lossi ilu ja võlu. Kokku kestis reis viis päeva. Viimaseks õhtuks oli märgata väikest väsimust, aga virinat selle üle kuulda ei olnud – silmad särasid endiselt ja bussis valitses rõõmus meeleolu. Oli mõnus reis toredate tüdrukutega.
Aruandekontsert
Tagasi jõudes ootas meid ees veel tervet aastat kokku võttev Tt-stuudio kevadkontsert. Seekord kandis see nime “Üks päev päikest…”. 28. mai õhtul täitus Kärdla kultuurikeskus kirevates kostüümides tantsijatega. Kolmeosalisel kontserdil esinesid kõik stuudio 129 tantsijat. Õhtut juhtis Kärdla nukuteatri Rott Renate, kes oma lustaka olemisega laste silmad särama lõi.
Kontserdi esimene osa “Ükskord ammu-ammu” koosnes Eesti rahvatantsu sugemetega tantsudest. Programm koosnes eri autorite loomingust ja tantse esitasid Tt-stuudio kõige vanemad, esimese ja teise rühma tantsijad.
Kontserdi teises osas “Väikese lapse maailm…” tulid lavale publikut rõõmustama kõige väiksemad tantsusõbrad ehk stuudio ettevalmistusrühmade lapsed, kes oma vahetu sära ja asjalikkusega kõigi südametesse pugesid.
Kolmas osa “Ükskord me kasvame suureks…” koosnes eri iseloomuga estraaditantsudest, mida esitasid Tt-stuudio põhirühmad. Suurem osa tantsudest on minu enda autorilooming, kuid sai näha ka käesoleval suvel toimuva tantsupeo repertuaaris olevaid tantse.
Naisvõimlemisrühm “Liine” vähendatud kooseis osales osana Eesti esindusest 5.–9. juunil Soomes Seinäjokis Soome Töölisspordi Liidu 95 aastapäeva pidustustel. Suurel võimlemispeol tehti ära proov eesootavaks tantsupeoks, sest Eesti võimlejad olid peole külalisteks kutsutud just tantsupeo kavasse kuuluvate võimlemiskavadega. Tore elamus oli see, et kui meie pakkisime oma kohvrid kokku ikka nii nagu tantsupeole minnes, olles varustatud igasuguse ilma jaoks, siis kohale jõudes ootas meid ees üllatus – kogu pidu toimus sisestaadionil ja paljajalu. See oli huvitav kogemus.
Tt-stuudio nooremad rühmad said peale kevadkontserti puhkusele minna, suurematel aga jätkub tööd veel siiani, sest ees ootavad veel mõned esinemised ja loomulikult tantsupidu.

TIINA KAEV
tantsuõpetaja

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

Uudised

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Tänupeol tunnustasime silmapaistvamaid noori, noortejuhte ning tänasime toetajaid. Tunnustusi jagasime erinevates kategooriates, kuid siinkohal tooks välja kõige kõrgemad tunnustused. Kodutütardele...

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...