Connect with us

Taristu

Sõru sadamabasseini lasti vesi tagasi

Droonifotod Ardo Laaneser
Droonifotod Ardo Laaneser
Veebruari keskel Sõru sadama kanalisse ehitatud ajutine tamm eemaldati reedel ja Sõru väikelaevasadam on taas merega ühendatud.
Neljapäeval kell 17.30 hakati kanalit veega täitma ja see täitus arvatust kiiremini, vaid 24 tunniga. Reedel kella 18st oli jahisadama kanal uuesti vett täis.
Ardo Laaneser, kes erakordsest sündmusest droonivõtteid tegemas käis, vahendas töövõtja OÜ Tariston töötaja Jarmo Lige algset hinnangut, et kanali täitu­miseks kulub kaks päeva.
“Üks oluline osa Sõru jahi­sadamas on valmis saanud ja kõik veealused tööd on lõpetatud,” kinnitas SA Hiiumaa Sadamad juht Liina Härm. Basseini uus osa on süvendatud, valmis sai uus betoonelementidest kailiin ja slipp. Aprillikuuga lõppes ka keskkonnaametilt saadud ajapikendus ja eemaldati tamm, mis sadamabasseini kuivana hoidis.
Tööde valmimise tähtaeg oli algul aprilli lõpus, kuid Härmi sõnul pikendati seda 45 päeva võrra seoses kalade teisaldamise ja slipi ümberprojekteerimisega.
Veebruaris, kui sadama­basseini tühjaks pumpama hakati, avastati, et sinna on lõksu jäänud ootamatult suur hulk kalu. Sadama­basseini tühjendamine peatati, elusad kalad püüti noota ja tõsteti kopaga vabasse vette. Töödeks kulus mitmeid päevi ja mõningatel hinnangutel aidati vabasse vette isegi kuni 5 tonni elusaid kalu.

KATI KUKK

Veel lugemist:

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Uudised

Möödunud laupäevast alates tegutseb Kärdlas mittetulunduslik ühendus, millele asutajad andsid nimeks Kärdla Linna Selts. Tegu on seltsiga, mille liikmed toetuvad omaalgatusele ja seavad eesmärgiks...