Connect with us

Uudised

Saare naised lõpetavad kaugõppes Hiiumaa ametikooli

Irina Mägi
Sel nädalal teevad lõpueksamit 14 saare naist, kes õpivad Hiiumaa ametikoolis raamatupidamist ehk majandusarvestust.
Huvitavaks teeb loo see, et mitte saarlased ei käinud koolis naabersaarel, vaid Hiiumaa õpetajad sõitsid kaks aastat Saaremaale tunde andma.
“Mõte ei olnud Hiiumaa ametikooli poolne, vaid kanged Saaremaa naised, kellel oli suur soov õppida majandusarvestust, rääkisid meie kooli ülemused ära,” kiitis reedel Kuressaares tunde andnud raamatupidamisainete õpetaja Rita Tsarjov saare naiste ettevõtlikkust.
Hiiumaa ametikooli direktor Ülo Kikas kiitis samuti saarlannade aktiivsust – nad suutsid kooli juhtkonda nii veenda, et kaks aastat tagasi toimuski vastuvõtt majandusarvestuse erialale ainult Saaremaal.
“Eks sisemiselt oli meil poolt- ja vastuargumente, kui selline ettepanek tuli, sest kuskilt tuli leida raha lisakuludeks. Kõike ei olnud väga lihtne korraldada, kuid arvasime, et selline katse tasub ennast ära, sest meie väikese kooli eesmärk on olla paindlik ja leida lahendusi,” meenutas direktor asjade algust.
Kikas märkis, et katse üht eriala tervikuna sellises mahus väljaspool kooli õpetada, on neil esmakordne ettevõtmine.
Eks õpetajatelgi tuli olla paindlik, sest õppetöö toimus tsükliõppena – kord kuus, nädal aega korraga.
“Õpetajatel oli muidugi harjumatu ja alguses oli neid ehk raske Saaremaale tööle suunata, kuid saime kokkuleppele ning Saaremaa ametikoolist oli ka inimesi abiks,” täpsustas Kikas.
“Mida rohkem siin käin, seda rohkem mulle meeldib,” oli õpetaja Tsarjov rõõmsameelne ja kiitis väga tublisid õpilasi, kellest Krista Maranik sai mais toimunud vabariiklikul raamatupidamise kutsemeisterlikkuse võistlusel viienda koha.
Kursusel õppijate vanus oli n-ö seinast seina, sellepärast on koolitajatelgi hea teada, et nii mõnigi neist on juba erialast tööd saanud.
“Meie õpilased on väga tublid ja mõned on juba õppimise ajal leidnud endale uusi väljundeid, läbinud edukalt konkursse,” lisas Tsarjov.
Uut kursust praegu Saaremaal siiski vastu ei võeta ja Hiiumaa ametikooli direktor usub, et naabersaare suurem vajadus raamatupidajate järele sai selleks korraks rahuldatud.
“Oleme rahul, et selle eksperimendi korraldasime ja asi on üldkokkuvõttes õnnestunud,” andis Ülo Kikas tehtule hinnangu.

Heli Salong
heli@meiemaa.ee

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...