Kui kevadel taotles 37 mesinikkuTARU toetust 500 mesilasperele, siis nüüd, sügisel teatas 38 mesinikku 701 mesilasperest, millega PRIA järgmise aasta toetussumma määramisel arvestama peaks.
PRIA registrite osakonna juhataja Kiido Levin avaldas heameelt selle üle, et mesinikud on kiirelt omaks võtnud mesilasperede arvu teatamise kaks korda aastas.
Kui varem pidi mesilasperede arvu teatama ainult 1. mai seisuga, siis sellest aastast lisandus ka sügisene teavitamine. “Koos kevadise mesilasperede arvuga võimaldab see hinnata mesilasperede talvekadusid, eelseisva meetootmise perioodi korjeperede arvu ning planeerida mesilasperede toetuse taotlejate mahtu,” selgitas Levin.
Kevadel teatasid Hiiumaal asuvatest mesilasperedest kuus ettevõtet, OÜ Summide Mesila, OÜ Apinda, OÜ Mesikäpp, Lemmena Mesindustalu, Indrek Kutser ja OÜ Hiiumesi ning 31 eraisikut. Toetussumma järgi otsustades on saare suurimad mesilad Indrek
Kutseril ja Lemmena mesindustalul.
Sügisel oli peredest teatamiseks aega kaks nädalat ja 15. novembriks anti PRIA põllumajandusloomade registrile teada ligi 40 000 mesilasperest ja registrisse kanti 140 uut mesilat.
Kõige rohkem, üle 5500 mesilaspere asub Lääne-Virumaal. Järgnesid enam kui 4000 perega Tartumaa, Pärnumaa ja Saaremaa. Hiiumaalt registreeriti 701 mesilasperet. Kokku on mesilaid ligi 2000 mesinikul üle Eesti.
Järgmine kord tuleb PRIAle teatada mesilasperede arv 2020. mais ja siis saab taotleda ka TARU toetust, mille eesmärk on aidata kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilimisele ja põllumajanduskultuuride saagikusele.
TARU meetme kohta leiab lisateavet PRIA kodulehelt.