Connect with us

Uudised

Rampsu läbis nimeväärilised seiklused

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Eelmise aasta lõpus ootasid Käina ja Lauka raamatu­kogu Rampsu nimelisi lugemiskeskusi, kuid Hiiumaale jõudsid need hilinemisega alles nüüd.
Rampsud ehk lugemis­keskused läbisid enne Hiiumaale jõudmist paraja seikluse. Rampsud asusid saare poole teele juba detsembri lõpus, kuid esimene reis jäi neile lühikeseks, sest neid vedanud auto vajus kraavi ja Rampsud viidi tagasi n-ö tervisekontrolli. Õnneks polnud liiklusõnnetuses ühtegi vigastatut, ka autojuht pääses vaid ehmatusega. Hiiumaa aga on kauge paik ja uut reisi planeeriti pikalt ja hoolega. Reedeks jõudsid Rampsud Hiiumaale ja lugemisprogramm “Lugemisisu” hakkas ka siin täie hooga tööle.
“Lugemisisu” alustas hiljem
Lugemiskeskus on osa programmist “Lugemisisu”, mis teistes Eesti raamatukogudes, kuhu Rampsud õigeaegselt kohale jõudsid käivitus juba 7. jaanuaril.
Käina raamatukogu juhataja Maili Uibo ütles, et algul otsustati Rampsu ära oodata ja siis “Lugemisisu” programmiga alustada. Lugemis­keskuse saabumine hilines siiski nii palju, et lõpuks otsustati programmiga esialgu Rampsuta alustada. Nii alustasime “Lugemis­isu” programmiga 22. jaanuaril ja praeguseks on osalejaid üle 30.
Uibo kirjeldas, et programmiga liitudes saab iga laps endale lugemispassi. Passis on viis teemapealkirja, millest lähtuvalt peaks laps raamatu valima ja läbi lugema. Läbiloetud raamatud paneb laps lugemispassi kirja ja täidab nende kohta ülesanded. Kui viis raamatut on loetud, saab innukas lugeja raamatukogust “Lugemisisu” diplomi. Lisaks saavad lugemisprogrammis osalevad klassid registreeruda raamatukogu teematundidesse, kus mängitakse lugemismänge või õpitakse tähelepanu pöörama raamatu­illustratsioonile.
Lauka raamatukoguhoidja Stella Suitso ütles, et nemad alustasid samuti lugemisprogrammiga enne Rampsu saabumist, ehk 15. jaanuaril. Lauka koolist võtavad programmist osa 1.–3. klassi õpilased ehk ligi 20 last. 4. klassi õpilased võtavad sel aastal osa ühest teisest lugemisprogrammist. “Nende õpetaja arvas, et kaks programmi oleks ehk liiga palju,” rääkis Suitso.
“Lugemisisu” programm kestab 15. maini ja käivitub taas uuel õppeaastal.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...