Connect with us

Uudised

Rampsu läbis nimeväärilised seiklused

Eelmise aasta lõpus ootasid Käina ja Lauka raamatu­kogu Rampsu nimelisi lugemiskeskusi, kuid Hiiumaale jõudsid need hilinemisega alles nüüd.
Rampsud ehk lugemis­keskused läbisid enne Hiiumaale jõudmist paraja seikluse. Rampsud asusid saare poole teele juba detsembri lõpus, kuid esimene reis jäi neile lühikeseks, sest neid vedanud auto vajus kraavi ja Rampsud viidi tagasi n-ö tervisekontrolli. Õnneks polnud liiklusõnnetuses ühtegi vigastatut, ka autojuht pääses vaid ehmatusega. Hiiumaa aga on kauge paik ja uut reisi planeeriti pikalt ja hoolega. Reedeks jõudsid Rampsud Hiiumaale ja lugemisprogramm “Lugemisisu” hakkas ka siin täie hooga tööle.
“Lugemisisu” alustas hiljem
Lugemiskeskus on osa programmist “Lugemisisu”, mis teistes Eesti raamatukogudes, kuhu Rampsud õigeaegselt kohale jõudsid käivitus juba 7. jaanuaril.
Käina raamatukogu juhataja Maili Uibo ütles, et algul otsustati Rampsu ära oodata ja siis “Lugemisisu” programmiga alustada. Lugemis­keskuse saabumine hilines siiski nii palju, et lõpuks otsustati programmiga esialgu Rampsuta alustada. Nii alustasime “Lugemis­isu” programmiga 22. jaanuaril ja praeguseks on osalejaid üle 30.
Uibo kirjeldas, et programmiga liitudes saab iga laps endale lugemispassi. Passis on viis teemapealkirja, millest lähtuvalt peaks laps raamatu valima ja läbi lugema. Läbiloetud raamatud paneb laps lugemispassi kirja ja täidab nende kohta ülesanded. Kui viis raamatut on loetud, saab innukas lugeja raamatukogust “Lugemisisu” diplomi. Lisaks saavad lugemisprogrammis osalevad klassid registreeruda raamatukogu teematundidesse, kus mängitakse lugemismänge või õpitakse tähelepanu pöörama raamatu­illustratsioonile.
Lauka raamatukoguhoidja Stella Suitso ütles, et nemad alustasid samuti lugemisprogrammiga enne Rampsu saabumist, ehk 15. jaanuaril. Lauka koolist võtavad programmist osa 1.–3. klassi õpilased ehk ligi 20 last. 4. klassi õpilased võtavad sel aastal osa ühest teisest lugemisprogrammist. “Nende õpetaja arvas, et kaks programmi oleks ehk liiga palju,” rääkis Suitso.
“Lugemisisu” programm kestab 15. maini ja käivitub taas uuel õppeaastal.

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 5. märtsil Uus riigimaja tuleb rahva keskele Vaidlus Saarnaki üle: süüdistused ja vastulaused Noored rändasid 48 tunniga 90 kilomeetrit Piret Kalda mitte...

Politsei

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust, sõiduki omavolilise kasutamise osas, kui neljapäeval võttis 35-aastane naine ilma omaniku loata enda kasutusse sõiduauto BMW.  Paar tundi hiljem...

Uudised

Hiiumaa esindaja Eesti Saarte Kogus Riho Rahuoja tegi vallavolikogu eestseisusele ettepaneku organisatsioonist välja astuda, kuna selle tegevus keskendub pigem väikesaartele.  Saarte Kogu fookuses on...

Uudised

TS Laevade reisiparvlaevad tegid möödunud aastal mandri ja suursaarte vahel ligi 23 000 reisi ehk 0,6 protsenti rohkem kui aasta varem. Piletimüügitulu ulatus 14,7...