Connect with us

Uudised

PPA viib radarvaatlejate töökohad Tallinnasse

Politsei- ja piirivalveamet koondab radarvaatlejad pealinna – sellega kaob järgmisel aastal Kärdlast viis ja Kuressaarest kuus töökohta.
“Otsus praegu Kundas, Kuressaares ja Kärdlas asuvad radarseirepunktid ning Tallinnas aadressil Süsta 15 paiknevad merevalvekeskuse töökohad koos radarvaatluse poolega ühte asukohta kokku tuua lähtub eelkõige vajadusest olemasolevaid ressursse tõhusamalt kasutada ja ametnikke efektiivsemalt rakendada,” selgitas PPA peadirektori asetäitja Priit Pärkna.
Reedel kohtusid Pärkna ja PPA teabehaldusbüroo juht Ivo Kolk Kuressaare ja Kärdla politseijaoskonna radarseirepunkti töötajatega.
Kolimine on kavas läbi viia kahes etapis. Esimesena kolitakse juba aprillis Osmussaare teel asuvatesse tööruumidesse praegu Tallinnas Süsta 15 asuvad merevalvekeskuse töökohad ja Kundas asuvad radarvaatlejad. Teises etapis ehk 2019. aasta kevadel on kavas Tallinna kolida nii Kuressaare kui ka Kärdla radarvaatlejate töökohad. Kuressaares töötab praegu kuus ja Kärdlas viis vaatlejat.
Pärkna ütles, et PPA pakub vaatlejatele uut tööd ning seda võimalusel nende kodukohas. Samuti vajadusel ümberõpet.
Ammune plaan
Pärkna viitas vabariigi valitsuse tegevusprogrammile 2015–2019, milles kirjas, et merevalvekeskus viiakse üle Tallinna häirekeskuse Osmus­saare tee tööruumidesse. “Eeldused kolimiseks loodi juba Osmussaare tee tööruumide ehitamise käigus,” lisas ta.
Kuressaares asunud merepääste merevalvekeskuse allüksus toodi Tallinna mitu aastat tagasi. Peale seda jäi merepääste sündmuste juhtimine ainult Tallinna. Praeguse kolimisega tuuakse merevalvekeskuse kõik funktsioonid ühte töösaali ja merepilti töötlevad ametnikud hakkavad töötama ühes kohas.
“Ühest füüsilisest kohast merepilti hallates saame ühest keskusest jälgida kogu mereala ja sündmuste tekkimisel olukorda ka tervik­vaates hallata,” selgitas Pärkna.
“Merepäästesündmuse lahendamisel saame kasutada kõiki vahetuses olevaid ametnikke ja lisaks võimaldab ühte keskusesse kolimine tagada järjepidevalt teenuse 24/7 toimimise igas piirkonnas.”
Praegu töötab Merevalvekeskuses 37 inimest, pärast kolimist saab keskuse töötajate arv praeguse seisuga olema 26. Teenistujate lõplik arv selgub selle aasta sügisel.
Kolides merevalvekeskuse senise neljas kohas paiknemise asemel kokku ühte kohta, realiseerib amet plaani, mis avalikustati 2014. aastal.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...