Connect with us

Uudised

PPA viib radarvaatlejate töökohad Tallinnasse

Harda Roosna | Hiiu Leht
Politsei- ja piirivalveamet koondab radarvaatlejad pealinna – sellega kaob järgmisel aastal Kärdlast viis ja Kuressaarest kuus töökohta.
“Otsus praegu Kundas, Kuressaares ja Kärdlas asuvad radarseirepunktid ning Tallinnas aadressil Süsta 15 paiknevad merevalvekeskuse töökohad koos radarvaatluse poolega ühte asukohta kokku tuua lähtub eelkõige vajadusest olemasolevaid ressursse tõhusamalt kasutada ja ametnikke efektiivsemalt rakendada,” selgitas PPA peadirektori asetäitja Priit Pärkna.
Reedel kohtusid Pärkna ja PPA teabehaldusbüroo juht Ivo Kolk Kuressaare ja Kärdla politseijaoskonna radarseirepunkti töötajatega.
Kolimine on kavas läbi viia kahes etapis. Esimesena kolitakse juba aprillis Osmussaare teel asuvatesse tööruumidesse praegu Tallinnas Süsta 15 asuvad merevalvekeskuse töökohad ja Kundas asuvad radarvaatlejad. Teises etapis ehk 2019. aasta kevadel on kavas Tallinna kolida nii Kuressaare kui ka Kärdla radarvaatlejate töökohad. Kuressaares töötab praegu kuus ja Kärdlas viis vaatlejat.
Pärkna ütles, et PPA pakub vaatlejatele uut tööd ning seda võimalusel nende kodukohas. Samuti vajadusel ümberõpet.
Ammune plaan
Pärkna viitas vabariigi valitsuse tegevusprogrammile 2015–2019, milles kirjas, et merevalvekeskus viiakse üle Tallinna häirekeskuse Osmus­saare tee tööruumidesse. “Eeldused kolimiseks loodi juba Osmussaare tee tööruumide ehitamise käigus,” lisas ta.
Kuressaares asunud merepääste merevalvekeskuse allüksus toodi Tallinna mitu aastat tagasi. Peale seda jäi merepääste sündmuste juhtimine ainult Tallinna. Praeguse kolimisega tuuakse merevalvekeskuse kõik funktsioonid ühte töösaali ja merepilti töötlevad ametnikud hakkavad töötama ühes kohas.
“Ühest füüsilisest kohast merepilti hallates saame ühest keskusest jälgida kogu mereala ja sündmuste tekkimisel olukorda ka tervik­vaates hallata,” selgitas Pärkna.
“Merepäästesündmuse lahendamisel saame kasutada kõiki vahetuses olevaid ametnikke ja lisaks võimaldab ühte keskusesse kolimine tagada järjepidevalt teenuse 24/7 toimimise igas piirkonnas.”
Praegu töötab Merevalvekeskuses 37 inimest, pärast kolimist saab keskuse töötajate arv praeguse seisuga olema 26. Teenistujate lõplik arv selgub selle aasta sügisel.
Kolides merevalvekeskuse senise neljas kohas paiknemise asemel kokku ühte kohta, realiseerib amet plaani, mis avalikustati 2014. aastal.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...