Connect with us

Uudised

Memme-taadi päeva eeskava tõid külalised pealinnast

Tallinna Kesklinna sotsiaal­keskuse Liiva­laia päevakeskuse segakoor, nais­ansambel, meesansambel ja linetantsijad sisustasid suure osa tänavuse memme-taadi päeva eeskavast.
Juuni keskel Hellamaa rannas peetud peol olid pingiread pealtvaatajaid täis ja kuulajaid-vaatajaid jätkus põõsaste vahelegi. Hiiumaa pensio­näride ühenduse juhatuse liige Tiiu Vannas ütles, et selle üle rõõmustas ta kõige enam.
“Ja seekord ei pidanud eeskava pärast ka muretsema,” lisas Vannas. “Tallinna Kesklinna sotsiaalkeskuse Liivalaia Päevakeskuse inimesed tulid oma hooaja lõpureisile Hiiumaale ja tahtsid meile ka esineda.”
Memme-taadi päeval osalejatele esinesid segakoor Videvik, naisansambel Miraaž, meesansambel Vanaisad ja linetantsijad. Hiidlaste poolt aitas meeleolu luua Kõrgessaare päevakeskuse seeniortantsurühm Marta.
Enne peo algust tutvustas pealinna päevakeskust juhataja asetäitja Vaike Sarn, kes on samas ka koorijuht. Tallinna Kesklinna Päevakeskusel on ligi pool tuhat püsiklienti. Päevas külastab keskust sadakond inimest, sh ka päevahoiuteenuse saajad ja lastekeskuse kliendid. Nii nagu meilgi, külastavad ka nende päevakeskust valdavalt eakad, kelle jaoks on maja kokkusaamispaigaks, kus omavahel suhelda.
Lisaks saavad külastajad osaleda huviringides, mida keskuses on paarkümmend, käia kuulamas loenguid, tähistada koos omaealistega tähtpäevi, osaleda väljasõitudel. Keskuses saab soodus­tingimustel lõunat süüa, samuti pesu pesta, lasta juuksuril juukseid lõigata jms.
Oluline kohtumispaik
Tervitussõnu ütlesid eakatele abivallavanem Liisi Mäeumb­aed ja vallavolikogu esinaine Anu Pielberg, osalejaid oli kokku 130 ringis.
Tiiu Vannas ütles, et memme-­taadi päev, mille olulised osad on peomeeleolu ja eeskava, peaks kindlasti toimuma edaspidigi. “Hiiumaa on piisavalt suur, inimesed ei saa nii sageli kokku ja see on meie jaoks oluline kohtumispaik,” ütles ta.
Sama meelt, et memme-­taadi päev peab jätkuma, olid osalejadki. Justkui ühest suust kõlas, et see on hea põhjus kokku saamisteks vähemalt kord aastaski. Seda enam on kohtumistest rõõmu, et koroonaaja piirangute tõttu jäi memme-taadi pidu 2020. ja 2021. aasta suvel ära.

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...