Connect with us

Uudised

Memme-taadi päeva eeskava tõid külalised pealinnast

Katrin Kivivuori | Hiiu Leht
Tallinna Kesklinna sotsiaal­keskuse Liiva­laia päevakeskuse segakoor, nais­ansambel, meesansambel ja linetantsijad sisustasid suure osa tänavuse memme-taadi päeva eeskavast.
Juuni keskel Hellamaa rannas peetud peol olid pingiread pealtvaatajaid täis ja kuulajaid-vaatajaid jätkus põõsaste vahelegi. Hiiumaa pensio­näride ühenduse juhatuse liige Tiiu Vannas ütles, et selle üle rõõmustas ta kõige enam.
“Ja seekord ei pidanud eeskava pärast ka muretsema,” lisas Vannas. “Tallinna Kesklinna sotsiaalkeskuse Liivalaia Päevakeskuse inimesed tulid oma hooaja lõpureisile Hiiumaale ja tahtsid meile ka esineda.”
Memme-taadi päeval osalejatele esinesid segakoor Videvik, naisansambel Miraaž, meesansambel Vanaisad ja linetantsijad. Hiidlaste poolt aitas meeleolu luua Kõrgessaare päevakeskuse seeniortantsurühm Marta.
Enne peo algust tutvustas pealinna päevakeskust juhataja asetäitja Vaike Sarn, kes on samas ka koorijuht. Tallinna Kesklinna Päevakeskusel on ligi pool tuhat püsiklienti. Päevas külastab keskust sadakond inimest, sh ka päevahoiuteenuse saajad ja lastekeskuse kliendid. Nii nagu meilgi, külastavad ka nende päevakeskust valdavalt eakad, kelle jaoks on maja kokkusaamispaigaks, kus omavahel suhelda.
Lisaks saavad külastajad osaleda huviringides, mida keskuses on paarkümmend, käia kuulamas loenguid, tähistada koos omaealistega tähtpäevi, osaleda väljasõitudel. Keskuses saab soodus­tingimustel lõunat süüa, samuti pesu pesta, lasta juuksuril juukseid lõigata jms.
Oluline kohtumispaik
Tervitussõnu ütlesid eakatele abivallavanem Liisi Mäeumb­aed ja vallavolikogu esinaine Anu Pielberg, osalejaid oli kokku 130 ringis.
Tiiu Vannas ütles, et memme-­taadi päev, mille olulised osad on peomeeleolu ja eeskava, peaks kindlasti toimuma edaspidigi. “Hiiumaa on piisavalt suur, inimesed ei saa nii sageli kokku ja see on meie jaoks oluline kohtumispaik,” ütles ta.
Sama meelt, et memme-­taadi päev peab jätkuma, olid osalejadki. Justkui ühest suust kõlas, et see on hea põhjus kokku saamisteks vähemalt kord aastaski. Seda enam on kohtumistest rõõmu, et koroonaaja piirangute tõttu jäi memme-taadi pidu 2020. ja 2021. aasta suvel ära.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...