Connect with us

Uudised

Laulupealinna lava võõbatakse sinivalgeks ja varustatakse kaldteega

Repro
Kärdla Linnapargis asuv laululava taastatakse endisel kujul, lisaks saab see vabatahtlike abiga juulikuuks Kärdla linna lipu värvides uue sini-valge värvikuue ja linnavalituse toel ratastoolitee lavale.
Tänu Ott Leplandile TV3 saates Eesti laulupealinna tiitli võitnud Kärdla kasutab saate võiduraha 20 000 eurot selleks, et taastada tulekahjus kannatada saanud laululava. Selline oli kohalike inimeste soov.
Lava taastamistööde korraldamise usaldas Kärdla linnavalitsus MTÜle Tantsumajakas.
Kärdla linnapea Georg Linkov ütles, et mittetulundusühing valiti koostööpartneriks sellepärast, et avalikkust rohkem kaasata. “Mis ise tehtud, see kutsub tegija tulevikus linnaparki tagasi,” usub linnapea.
Teine põhjus on, et saadud 20 000 eurost ei piisa kõigeks, mida lava juures taastada vaja ja just sellepärast on oluline kaasata ka palju vabatahtlikku tööd.
Üks Tantsumajaka liikmeid Anu Pielberg ütles, et neilt Tiina Kaevuga on juba mitmeid kordi küsitud, miks küll nad selle töö enda kaela võtsid. “Iga inimene peaks aastas tegema ühe heateo – mõtle kui palju paremaks läheb meie elukeskkond kui igaüks teeb ühe heateo aastas ilma küsimata, mida ta selle eest saab,” ütles Pielberg. Ta lisas, et teevad seda ka iseenda ja oma laste jaoks, kes juba sel suvel sellel laval laulda-tantsida saavad.
Aprilli algul sõlmis MTÜ töövõtulepingu Denis Lukase ehitusettevõttega OÜ Riburada ning kuulutas välja talgud. Juba on leitud ka lahke sponsor – OÜ Faasion annab värvid soodsamalt. Uue värvilahenduse teeb Dagopen.
Kärdla linn omalt poolt soetab teisaldatava metallist kaldtee, et ka ratastoolikasutajad lavale pääseks ning korrastab vaatajate pingid.
Töö peab tehtud saama 8. juuliks. Seekord jääb lõpuni välja ehitamata esinejate­ruumi sisupool – valmis tehakse vaid ruumi karkass ja pannakse paika uksed-aknad.
Tantsumajakas kutsub talgutele
5. mai Teeme ära talgupäeval kutsuvad Tantsumajaka liikmed Kärdla laululava laudu värvima ja lava ümbrust koristama.
Värvitalgulised kogunevad ehitusmaterjalide kaupluse Faasion Põllu 32 ees. “Tegemist on laululava laudade värvimisega ja töö toimub varjualuses, et kaitsta laudu niiskuse ja vihma eest,” selgitas Pielberg.
Ta soovitas lauavärvijatel selga panna vanad riided ja kaasa võtta mugavad kindad. Kui on omal olemas pintsel, võib kaasa võtta ka selle, kuid pintsleid saab ka kohapealt. Taaskasutuskeskus pakub värvijate rõivaste kaitseks kitleid.
“Saate teha toredat töö, mille tulemus on kohe nähtav ja säilib vähemalt aastaid,” lubas Anu Pielberg.
Värvimistöid korraldavad, nõustavad ja õpetavad OÜ Riburadatöömehed. Värvijatele pakutakse kehakinnituseks suppi, saiakest ja jooki.
Samal päeval tehakse Kärdla linnapargis laululava ümbruse korrastustöid. Pinkidelt eemaldatakse vana värvi, lõigatakse võsa ja koristatakse lavaümbrust. Ka neile talgulistele pakutakse kohapeal kehakinnitust.
Registreerida saab veebilehel http://talgud.teemeara.ee

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...