Connect with us

Uudised

Kuhu rajada 100 tamme park või allee Hiiumaal?

Käesoleval aastal tähistasime Eesti vabariigi 95. sünnipäeva.
Seekord juubelit väga suurejooneliselt ei peetud, küll aga otsiti huvitavaid ideid mõeldes Eesti 100. sünnipäevale.
Üheks suurepäraseks ja juba tõsiselt eestveetavaks mõtteks sai 100 tamme parkide või ka alleede rajamine igasse Eesti maakonda – see on midagi, mida saame teha üheskoos ja Eesti heaks.
Pisut suuremaks eesmärgiks on see, et neid tammesalusid võiks üle Eesti olla kokku 100. Ja kõige suurem eesmärk, et Eesti juubeliaastal istutaks iga Eestimaa elanik ühe tamme.
Oleme jõudnud selleni, et Hiiumaal on tammetõrude kogumise ja taimede kasvatamise soovist teada andnud kõik meie koolid ja õige aeg nende kogumiseks saabub alates mihklipäevast ehk 29. septembrist.
Mõeldud on, et tammetõrude korjamises osaleksid praegused 6. klasside õpilased, kes oleksid 2018. aastal abituriendid. Siiski võib tõrudest puude kasvataja ja puude istutamisel osalev klass jääda kooli enda otsustada. Sümboolne oleks aga, kui tammesalu pargi või allee istutamisel osaleks lõpuklass.
Kuigi tammede istutamise aktsioonini on veel pea viis aastat aega, tuleb meil juba praegu mõelda – kuhu Hiiumaale võiks sellise pargi või allee rajada?
Head hiidlased, ootame teie mõtteid ja ettepanekuid, mis võivad põlistuda aastasadadeks, sest teadupärast võib tammepuu elada enam kui tuhandeaastaseks.
Ettepanekuid ootame meilile info@hiiu.maavalitsus.ee või kirja teel aadressile Hiiu maavalitsus, Leigri väljak 5, Kärdla 92401 kuni 30. septembrini (kaasa arvatult).

RIHO RAHUOJA
Hiiu maavanem

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....