Jälgi meid

SUVI

KUHU MINNA | Südamelaulud kõlavad Kõpus

Sõru Jazzi kontserdist on veel elevus lahtumata, kui Kadri Voorandiga Viscosa Art Cafés kohtume. Ta ei jõua oma Sõrul esinemisi kokkugi lugeda kõigi oma erinevate bändide ja kooslustega, vist vaid mõni üksik aasta on vahele jäänud. “Sõru on nagu muusikute suvepäevad, see omab hoopis suuremat hingelist tähendust muusikute jaoks, kes tulevad nagu kokkutulekule,” ütleb lauljatar. “Sõru pole tavamõistes meie kellegi jaoks festival, kuhu me tuleme kontserti andma, vaid tuleme ka üksteist kuulama. See on sõpruskondade koosolemise ja sõpradeks saamise koht. Lihtsalt oleme siin, naudime üksteise muusikat ja seltskonda.”

Foto: Rene Jakobson

Lisaks Sõru Jazzile jõuab Kadri Voorand igal suvel ikka vähemalt veel korra Hiiumaale. “Hiiumaa on küll pindalalt suur ja suvel üritusi palju, aga üks artist siiski rohkem kui paaril korral esinema ei mahu,” kõlab väike kahetsusenoot. Nii püüab Voorand sättida mitu esinemist erinevates kooslustes, mida tal ju vähe ei ole. Suvetuurid ongi artistide kõige tihedam tööaeg, aga Voorandi sõnul tema lemmikaeg: “Mulle meeldibki, et saab läbi sõita palju Eestimaa paikasid ja eriti meeldivad need kõige kaugemad kohad täitsa lõunaots või siis saared.” Saared on teda võlunud juba pisikesest tüdrukust peale. Muusikutele tähendab kontsert saarel ka hoopis teistsugust kogemust, sest terve bänd peab ööseks jääma ja tekib vabam olemine.

“Kontsert on meie jaoks ikkagi tähistus,” ütleb Voorand. “Tööd teeme prooviruumis, noote kirjutades, harjutades, salvestades, aga kontsert on kirss tordil.” 

Aga lõpuks sellel talvel tulid ikka mõned sellised krapsakad seaded sinna sisse ja siis saigi korraga valmis.

Eesti kiidetuim vokaalansambel Estonian Voices andis sel kevadel pikema pausi järel välja uue albumi “Kallimale”, mille tähistuseks võib nimetada kontserti Kõpus 1. juulil. Enamiku albumi lugudest on kirjutanud Kadri Voorand, ühe pala autor on ansambli sopran Maria Väli. Voorand räägib, et selle albumi tegemisel kirjutas ta lugusid kuidagi juhuslikult hästi rahuliku olemise ajal, nii et neis peegeldubki südame rahulik pulsirütm. “Me ei suutnud tükk aega seda plaati kokku pannagi, sest liiga palju oli rahulikke laule,” kirjeldab ta albumi valmimist. “Aga lõpuks sellel talvel tulid ikka mõned sellised krapsakad seaded sinna sisse ja siis saigi korraga valmis. Elu pidi enne natuke intensiivsemaks minema, et tempokamaid lugusid kirjutada, aga terve kava on täis ilusaid harmooniaid ja tekste,” räägib Voorand, kes nimetab seda kogumikku ka südamelauludeks või lühijutustuseks.

Ise ka naudime ja erinevad bändiliikmed on tunnistanud, et kuulavad seda uut albumit isegi vabal ajal.

Keerulised harmooniad on Estonian Voices’e tõmbenumber, aga Voorandi sõnul on kuuik täna jõudnud sellisesse kohta, et ei ole vaja enam tõestada, kui keeruliste käikudega nad hakkama saavad. “Ise ka naudime ja erinevad bändiliikmed on tunnistanud, et kuulavad seda uut albumit isegi vabal ajal. Mina ka, kuigi töö käigus kuulasin seda kindlasti vähemalt sada korda,” ütleb Voorand.

14 aastat koos musitseerinud vokalistid ise ootavad Kõpu kontserti väga, sest see annab võimaluse korraks ka aeg maha võtta ja koos peredega Hiiumaa atmosfääri nautida.  

Veel lugemist:

SPORT

Eelmisel nädalavahetusel Saaremaal sõidetud Kihelkonna rahvaralli võitsid absoluutarvestuses Hiiumaa rallipaar Robin Pruul ja Rein Tikka. Neile kuulus ka 4WD klassivõit. Poodiumile jõudis ka J18...

SPORT

Tugeva tuulega peetud Tallinn-Kärdla ja Kärdla ringi järel tõusis ORC III grupis liidrikohale jahtklubi Dago Bellatrix Rauno Pielbergi meeskonnaga.

METSAKÖÖK

Tugevate lihakate, värvuselt rohekas-siniste, justkui pitsina käharasse keerdunud lehtedega merikapsas on üks ütlemata vahva metsik kapsaline, kes silmailule lisaks ka maitsemeeli rõõmustab! Õitsedes täituvad...

GALERIID

Neljapäeva õhtul valitses Kärdla sadamas melu, sest kolmapäeva õhtul ja ööl saabunud sajad purjetajad võtsid päeval mõõtu Tareste lahel ning õhtul puhati Kärdlas.