Connect with us

Uudised

Koolitantsul eriline aasta

Sel aastal on Koolitantsu korralduses mitmeid muutusi, miinuseks tuleb lugeda, et Hiiumaale festivalitiim ei tule ja meie tantsijail tuleb sõita Haapsallu.
Tänavuse festivali teema on “Tantsime koos” ning parimate tantsijate esituses luuakse koos suur tantsulavastus. Kui seni toimus mõõduvõtmine varem selgeks õpitud tantsude kaudu, siis sel aastal harjutavad Koolitantsul koos tantsijad eri truppidest, ja esmakordselt lähevad nad kõrvuti ka lavale.
Aastaid oma tantsurühmadega Koolitantsul osalenud Tt-stuudio tantsuõpetaja Tiina Kaev ütles muutusi kommenteerides, et juba varem oli teada, et muutub festivali korraldustiim. “Oletasime, et see tõenäoliselt toob kaasa ka veidike muutusi kogu festivalil, aga nii kardinaalset muutust ei osanud küll oodata,” tunnistas Kaev.
Samas nentis ta, et iga hea asi vajabki aeg-ajalt muutusi: “Festival on pikalt juba olnud ja kui mõelda selle aja peale, kui mina esimest korda oma tantsijatega sellel osalesin, siis vahe on ikka suur. Lapsed ootasid seda igal aastal innuga, aga eks see pisut üksluiseks hakkas jääma.” Kaev märkis, et varem pakuti festivalil tantsijaile ka veidi rohkem tegevust kui ainult esinemine.
Festival saarele ei tule
Hiidlaste jaoks tõi muudatus kaasa ka kurvastava asjaolu: kui varem on Koolitantsu korraldajad igal aastal ka Hiiumaal tantse üle vaatamas käinud, siis sel aastal esmakordselt tuleb meie tantsijail, kes festivalil osaleda soovivad, sõita Haapsallu. “Seda, et meilt Koolitants ära võetakse, oleme iga aasta veidi kartnud, et millal nüüd öeldakse, et nii väheste tantsude pärast me enam Hiiumaale ei tule. Nüüd on see olukord käes,” nentis Kaev.
Ta ei osanud öelda, kas seoses sellega, et maakondlikuks vooruks peab sõitma Haapsallu või siis totaalse formaadimuutusega, on tema tantsijate huvi Kooli­tantsul osaleda väga väike.
Kui siiani on Tt-stuudio tantsurühmad kõik ühiselt festivaliks valmistunud, siis sellel aastal andis tantsuõpetaja  tulenevalt festivali formaadist igaühel võimaluse eraldi otsustada, kes soovib osaleda, kes mitte. Ja osaleda soovijaid oli vaid 12.
Aega registreerida veel on.
Festivali korraldajad pikendasid tähtaega 1. veebruarini.
Tantsulooja: Puhkus kulub ära
Samas leidis Tiina Kaev muudatuses ka plusse: “Mulle kui tantsuloojale on see siiski päris heaks vahelduseks ja puhkuseks, sest kõik eelmised kaheksa aastat, kui oleme tantsufestivalil osalenud, on olnud vaja luua numbreid suunitlusega võistlus, sest iga number võistlusele ei sobi. Nii on pinge kogu aeg peal, et pead midagi eriti head ja originaalset looma. Siiski on lastele vahel vaja ka midagi kergemat, mis pakuks lihtsalt tantsulusti ja mille omandamiseks ei pea nii kaua ja rasket vaeva nägema. Tänu sellele muudatusele on tänavuaastane loomeprotsess hoopis mõnusam ja pingevabam, mis tõenäoliselt annab ka natuke teistsuguse tulemuse.”
Uued õpetajad
Tantsijad osalevad maakondlikel tantsupäevadel koreograafide töötubades ja mõõduvõtmine toimub noorte tantsijate endi vahel.
Väljavalitud tantsijad panevad end proovile juunis tv3play.ee vahendusel ning sõidavad sügisel Koolitantsu koreograafide Argo Liigi, Olga Privise, Tuomo Railo ja Liisa Laine tantsulavastusega Eesti tuurile.
Osalema on oodatud kõik 4.–12.klasside õpilased, kes saavad valida Argo Liigi juhendatava show- ja tänavatantsu, Olga Privise estraaditantsu, Tuomo Railo vabatantsu ja Liisa Laine Eesti-teemalise tantsu kategooriate vahel. Mudilaste- ja lastetantsud on Koolitantsule oodatud järgmisel aastal, mil toimub taas omaloominguliste tantsude konkurss.
Koolitants ei unusta ka juhendajaid. 17.–19.aprillini
oodatakse neid Tartu maakondlike tantsupäevade ajal Tartu Uude teatrisse ja Genklubisse keha ja vaimu värskendama. Toimuvad töötoad ja etendused, mis suunatud noortega töötavatele koreo­graafidele ja tantsuõpetajatele. Selleks, et kuulda ja näha, mis toimub laias maailmas, kutsutakse külla kolleege Soomest, Rootsist, Taanist, Norrast, Islandilt ja Hollandist.
Koolitants teeb koostööd ka justiitsministeeriumi kampaaniaga “Ava silmad”, sest vägivald ei ole kunagi lahendus ning seda ei õigusta miski.
Festivali Koolitants korraldab Eesti tantsuagentuur.

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

Uudised

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Tänupeol tunnustasime silmapaistvamaid noori, noortejuhte ning tänasime toetajaid. Tunnustusi jagasime erinevates kategooriates, kuid siinkohal tooks välja kõige kõrgemad tunnustused. Kodutütardele...

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...