Connect with us

Uudised

Kooliaasta lõpp ja algus said seekord kokku

PRESIDENDI KANTSELEI
Reedel, 21. augustil tervitas vabariigi president Kersti Kalju­laid parimaid koolilõpetajaid Kadri­oru lossi Roosi­aias. Sel reedel on Kõrges­saare mõisa­pargis Hiiumaa koolide õpetajate kogunemine ja kooli alguseni on tänasest jäänud veel vaid kuus päeva.
President Kersti Kaljulaid tunnustas koos haridusja teadusminister Mailis Repsiga presidendi kantselei roosiaias üldhariduskoolide, kutsekoolide ja kõrgkoolide parimaid lõpetajaid.
Iga Eestimaa kool sai võimaluse saata vastuvõtule vähemalt üks esindaja ja kokku kutsuti roosiaeda 630 noort.
Traditsiooniliselt kogunevad koolilõpetajad Kadrioru roosiaeda juunikuus, kuid nagu paljud üritused, lükkus ka vastuvõtt ohutuse mõttes hilissuvesse.
“Ühelt poolt on mul kahju, et pidite seda pidu nii kaua ootama, aga päev on ju ilus, nii et võibolla tasus ootamist,” ütles president Kaljulaid kokkutulnutele, kelle seas ka kaks Hiiumaa gümnaasiumi tublit lõpetajat – Teele Kanarbik ja Triin Jürimäe.
President Kaljulaid tõdes, et kummaline on kõneleda koolilõpust nüüd, uue õppeaasta lävel. “Ent kummaline – pehmelt öeldes – ongi see tänavune aasta ju olnud. Sellist küpsuskevadet pole olnud kellelgi teisel. Kuude kaupa kooliskäimist, kui koolitee kulgeb voodist kirjutus­lauani ning õpetajaid ja klassikaaslasi näeb läbi lukuaugu. Ning siis lõpu­aktused, kuidas kusagil – kellel küll lennuga hõredalt koos aulas, emad, isad, vanaemad pojengi­sülemitega kodus ootamas, seda hetke internetist vaatamas. Kellel lihtsalt koolikantseleis tunnistuse järel käimine, et siis kõnede kuulamiseks taas ekraani ette istuda,” kirjeldas ta tänavuse kooliaasta lõppu.
Riigipea ütles, et tänavune kevad on koolilõpetajate jaoks olnud ühtlasi kodanikuõpetuse kiirkursus ja praktikum, mis ühelt poolt näitas, kuidas üleöö võib pihta saada inimeste kindlustunne, teisalt seda, et inimkond tuleb toime kõigega, mida loodus teeb.
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles ETV uudistesaates “Aktuaalne Kaamera”, et koolilõpetajad olid vaatamata kevadisele distantsõppele tublid ja pingutasid heade tulemuste nimel ning vastuvõtul olemine on noorte jaoks suur au.
“‘Üks noormees, kes täna tuli tänama, ütles, et tal võttis hinge kinni. Esiteks sa oled hästi lõpetanud, aga sa oled kõikide suurepäraselt lõpetanud noorte hulgast see üks ja ainus, kes kutsutakse kas klassist, tervest lennust… See on väga-väga suur au. Nii et tõeliselt hea meel oli näha nii palju rõõmsaid noori inimesi,” ütles Reps.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...