Jälgi meid

Uudised

Käsitööselts avas e-poe null-eelarvega

Hiiumaa käsitööseltsil on juba mitu aastat plaanis oma e-pood avada. Eriolukorras sai idee teoks vaid ühe kuu ja null-eel­arvega.
MTÜ Hiiumaa käsitööselts juhatuse liige Nele Eller ütles, et e-poe mõte on neil tegelikult olnud juba mitu aastat. “Meil olid võetud ka hinnapakkumised veebipoe loojatelt ja otsisime võimalust mõnest projektist seda rahastada,” märkis ta.
Kuna tuli eriolukord ja selts ei saa tavapäraselt maikuus oma Kärdla kauplust avada ning käsitöömeistritel on ka paljud muud tööd ära jäänud, tuli keerulises olu­korras kiirelt tegutseda. “Irina Tammisega otsustasime, et hakkame ise pusima ja nii see e-pood valmis saigi,” rääkis Eller.
E-poe said tragid naised valmis kõigest ühe kuuga – Tammis lõi platvormi 21. märtsil, 14. aprillil alustas Eller toodete sisestamisega ja 20. aprillil reklaamisid nad seda esimest korda sotsiaalmeedias. Said kohe peale seda 510 külastust ja 25. aprilliks oli veebilehel juba nii palju tooteid, et Eller julges seda ka hiidlaste sotsiaalmeedia gruppides välja hõigata: “Panin enda jaoks piirmäära, et kui sada toodet on üleval, siis julgen seda suuremale publikule jagada.” Peale reklaamimist oli lehel juba ligi 3000 külastust.
Esimene ost sooritatud
Teisipäevase seisuga olid Hiiumaa käsitööseltsi e-poes üleval 17 meistrilt 148 toodet ja neid lisandub iga päev. Eelmisel aastal oli seltsi Kärdla kaupluses müügil 59 käsitöölise tooted. “Tahame need kõik saada üles ka e-poodi,” kinnitas Eller.
Toodete ülespanemine võtab aega, sest esmalt on neist vaja teha pildid. Iga käsitööline teeb oma toodetest pildid ise, samas vajab see nõustamist, kuidas pildid e-poe jaoks parajaks teha.
Juba on e-poest ka esimene ost sooritatud. Hiidlased saavad kaubale ise järele tulla, aga mujale saadetakse kaup postiga. Kuna hiiu käsitöö kauplusel ühtset ladu pole, siis iga meister pakib ja paneb oma kauba ise teele.
“Esimene ostja oligi üllatunud, kui eseme valmistaja temaga ise otse ühendust võttis, et kauba üleandmine kokku leppida,” rääkis Eller.
Meistrite majas käib ehitus
Kui eriolukord läbi, ootab külastajaid uuenduskuuri läbi teinud Meistrite maja Kärdlas Vabrikuväljakul. Praegu käivad seal torutööd ja talvel said tehtud elektritööd. “Meil on seal nüüd nii valge, et oi-oi,” oli Eller rahul. Kavas on paigaldada ka ventilatsioon ja maaküte, need tööd aga ei sega majas sees toimetamast.
Tavapäraselt on käsitöömeistrid oma poe avanud maikuus peale Teeme Ära talguid, kuna aga eriolukord kestab, siis otsustatakse tänavu n-ö jooksvalt, millal kauplus avada.
“Kuna Hiiumaale niikuinii ei saa, loodame, et e-pood asendab kohapealset kauplust, aga nii kui olukord taas normaalseks läheb, tahame selle uuesti lahti teha.”
Niipea kui majja küte sisse saab, plaanitakse poeuksed lahti hoida aastaringselt.
Suvelaat küsimärgi all
Seda, mis saab juulikuisest suurest käsitöö- ja oma­toodangu laadast, Eller veel öelda ei osanud. “Ma loodan, et viirus saab juuliks läbi, aga juba on öeldud, et juunis ühtegi suurüritust korraldada ei saa,” rääkis Eller ja tõi näitena, et juba tühistati Hauka laat.
“Me ei pea laadaks õnneks ette suuri kulutusi tegema ehkki ettevalmistused ja registreerimine on juba tehtud ja kokkulepped sõlmitud, aga vaatame, kuidas olukord kujuneb. Ehk saab laada korraldada väiksemalt ja hiidlastele juhul, kui see lubatud on.” Sellegipoolest tõdes ta, et ilmselt on laada toimumine siiski suure küsimärgi all. “Inimeste tervis on ikkagi kõige tähtsam,” ütles Nele Eller.
Hiiumaa käsitöömeistrite tooteid saab soetada veebilehelt www.hiiukasitoo.ee/pood/

Veel lugemist:

Uudised

Meesaagid olid tänavu eri paigus erinevad, aga meevalikut poelettidel ja e-poodides on, ainus mida mandril elades otsima peab, on hiiumaine mesi. 30 aastat mesilasi...

Uudised

Nii kirjutas pildiallkirjaks hiidlane Nele Eller, kes pühapäeval, 9. mail sattus mandril liiklusõnnetusse. “Õnneks jäid kõik inimesed mõlemas autos üldiselt terveks,” teatas ta oma...

Uudised

Olude selgitamiseks pean vajalikuks jagada alginfot, et Vanajumal on minuga armuline olnud ja veel varases keskeas mulle mõned aastad tagasi uue mehe Harri andnud....