58. Muhu väina
regati suurimate jahtide klassi, ORC I
võiduajamise võitis jahtklubi Dago kapten Tiit Vihul ja tema meeskond, kes purjetasid jahil Olympic.
Regati võitjaks tuli Tiit Vihuli meeskond Olympic Hiiumaa jahtklubist Dago.
Kapten Vihul ütles meediale antud intervjuus, et võidutiitlit ei saanud enne võistlust kellelegi omistada, kuna ORC I grupis oli viis võrdväärselt tugevat meeskonda, kellel kõigil oli võimalus regatt võita.
Olympic oli Tallinna ringil ja Tallinna–Kärdla etapil esimene, Kärdla–Kuivastu etapil viies, Kuivastu–Roomassaare etapil taas esimene, Roomassaare–Pärnu etapil neljas ja Pärnu–Sorgu etapil esimene. Pärnu lühirajal saadi küll viies koht, kuid nelja etapivõiduga kindlustas Vihuli meeskond endale kauaoodatud Muhu väina regati võidu.
Kapteni sõnul jäid eriti meelde need etapid, kus oli tuulevaikus ja mis seetõttu olid kõige närvilisemad ning seetõttu jäävad meelde rohkem kui võidud.
Kokku ligi 300meremiilise regati lõppvaatus, lühirajasõidud, toimus laupäeval Pärnu lahel. ORC I grupis võitis viimase etapi Jaak Jõgi juhitud Forte (jahtklubi Kalev), mis tõusis üldarvestuses teiseks.
Kolmanda koha sai kapten Eero Panki jaht Reval Cafe Elisa ST (Kalev JK), mis Pärnu lühiraja kuuenda koha tõttu kaotas oma koondkokkuvõtte teise koha Fortele.
Jahtklubi Dago teine alus, Spirit kapten Juss Ojala ja meeskonnaga pardal, oli lõppkokkuvõttes üheksa jahi arvestuses viies. Spiriti etappide tulemused: Tallinna ring neljas, Tallinn–Kärdla neljas, Kärdla–Kuivastu etapil seitsmes, Kuivastu–Roomassaare etapil viies koht, Roomassaare–Pärnu etapil üheksas ehk viimane, Pärnu–Sorgu etapil neljas ja Pärnu lühirajasõitudel teine koht.
Pärjati võitjaid ja Eesti meistreid
ORC II grupi esikolmiku kohad jagasid omavahel Pärnu jahtklubi alused. Võitjaks tuli Sugar Jaan Akkermanni meeskonnaga.
ORC III grupis, kus selgusid ka Eesti 2015. a meistrid, sai ülekaaluka võidu Andres Haaveli jaht Kadri Saaremaa Merispordi seltsist.
ESTLYS I grupis võttis kindla regativõidu Venemaa jaht Mir Aleksandr Kulikovi meeskonnaga.
ESTLYS II grupis purjetas regati algusest peale kokku nelja etapi võitmisega üldvõidu poole Kalev jahtklubi jaht Brigitta Mikk Metstakiga roolis.
ESTLYS III grupis ei saanud teised alused vastu Haapsalu jahtklubi meeskonnale jahil Aurora, mille roolis Pille Kaas.
Folkbootide klassis, mille jaoks selleaastane Muhu väina regatt vast kõige katsumusterohkemaks osutus, tõusis 2015. a Eesti meistriks Mikk Köösel jahiga Greta Kalevi jahtklubist.
Pühapäeval, 19. juulil Lennusadamas alguse saanud regatt viis 114 jahti peaaegu 700 purjetajaga Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt ja Soomest Kärdla, Kuivastu ja Roomassaare sadamate kaudu regati lõpppunkti Pärnu jahtklubis.
Seitse päeva kestnud avamerepurjetamise maratonregati kulminatsioon oli laupäeval, 25. juulil Pärnus, kui jahtklubis pärjati nii A. Le Coq 58. Muhu väina regati võitjad kui ka Eesti meistrid Folkboot klassis ja grupis ORC III.
Regati eriauhinnad
Regati lõpetamisel tunnustati eriauhindadega regati noorimat osavõtjat, kelleks oli 13aastane Mona
Tammemägi jahilt Premium; vanimat osavõtjat, 1942. aastal sündinud Toomas Kiivrit
jahilt Venus; noorimat kaptenit, 18aastast Mihkel
Šešterikovi jahilt Maris; regati noorimat meeskonda, kellel keskmiseks vanuseks 17,6 aastat jahilt Lagle II Saaremaa Merispordi seltsist. Regati vanima ja samas ka esimesena regatile registreerunu au kuulus ka sel aastal Hard Perki jahile Svea jahtklubist Kalev. Lavale kutsuti ja ovatsioonide saatel tunnustati ka kaht alust vaid naistega pardal: Noblessneri jahtklubi jaht Kaija ning Rein Ottosoni purjespordikooli kasvandikest koosnev naiskond jahil Divine Intervention.
A. Le Coq 58. Muhu väina regati kõik 21 parimat meeskonda said endale klaasikunstnik Agnes Tormi valmistatud kaunid purjelaeva meenutavad klaasist trofeed.
Nii suurimate jahtide grupi võitja Tiit Vihuli kui ka Folkbootide klassi võitja Mikk Kööseli tunnustamine tipnes nende võidusuplusega Pärnu jões.
ORC I ja II grupi purjetajatel on nüüd poolteist nädalat oodata, et asuda Pärnu jahtklubis taas võistlustulle esmalt ORC klassi Eesti meistrivõistlustel ja siis selgitada samas
10.–16. augustini parimad Volvo Estonia ORC klassi avamerepurjetamise Euroopa meistrivõistluste käigus.
“Eks need Pärnu ilmaolud on ettearvamatud ja väga keerulised purjetada – siin saab raske olema. Ka konkurendid on tugevad, aga konkurents viib edasi,” arvas Tiit Vihul.