Connect with us

Uudised

Hiiu naine esitas saarlastele valeandmeid

Laupäevases Meie Maa leheloos “Hätta sattunud perekond palub rahalist abi” kirjeldasime Silvi Kimberi muret oma poja Märt Maiveli ja ta pere raske majandusliku seisu pärast. Silvi väitis, et on Kaarma valla elanik ja ajutiselt aitab Hiiumaal oma vennal kartuleid võtta. Tema jutt Meie Maa toimetusse helistamisel oli nii veenev, et pidasime saarlase aitamist leheloo kirjutamisega oluliseks.
Hiiumaalt saime aga teada, et Silvi Kimber on liigutavaid lugusid rääkinud juba pea 8 aastat. Näiteks eelmisel aastal küsis ta eesti muusikutel rahalist toetust pojatütrele viiuli ostmiseks. Kui muusikud pöördusid Käina huvikooli poole, et tüdrukut toetada, siis selgus, et laps ei õpigi Käinas nagu oli pöördumises kirjas. Käina Huvi- ja Kultuurikeskuse direktori Ly Meldorfi sõnul tal Silvi Kimberi suhtes pretensioone ei ole, kuna ta vabandas tekitatud arusaamatuse pärast.
Viiuli ostu toetas Arvo Pärt 700 euroga ja samuti toetas ta Silvi poja Märdi taastusravi 400 euroga. „Kuna viiulit polnud tüdrukule vaja, sest muusikakoolis on pill olemas, kulus raha poja korteri remondiks,“ rääkis Silvi Kimber Meie Maale.
Nüüdseks on selge, et Silvi Kimber elab Hiiumaal Käina vallas ja tema poeg Märt Maivel oma perega Ida-Virumaal Jõhvis. Poeg kolis Lõuna-Eestist Jõhvi 2003. aastal ja sellest ajast peale on ta Jõhvi vallavalitsuselt küsinud vaid tütre koolimineku toetust eelmisel aastal ja selle ka saanud. Kordagi pole ta oma tervise taastamiseks abi küsinud, kuigi valla sotsiaalosakonnal oleks seda pakkuda. Jõhvi valla sotsiaalosakonna juhataja kohusetäitja Kairi Soomer ütles: “Me ei teadnud Märt Maiveli taastusravist midagi, ta pole valla poole pöördunud. Võimalusi teda aidata on meil aga mitmeid.”
Seega väidame, et Silvi Kimber esitas Meie Maale valeandmeid nii enda kui ka poja elukoha kohta ning rääkis olukorra haledamaks kui see tegelikult on. Et laupäevane lehelugu oli niivõrd veenev, kavatses Kuressaare Lions-klubi kinni maksta kas pereisa taastusravi või lapse muusikakooli aastamaksu. “Me sularahaga ei toeta, küll aga maksame näiteks lapse aastase muusikakooli tasu või katame pereisa taastusravi kulud või transpordikulud Tartusse taastusravile minekuks,” kinnitas Kuressaare Lions-klubi president Jaan Lember. Kui selgus, et tegemist on pettusega, loobus Lions-klubi toetamisest.
Esmaspäeva pärastlõunase seisuga olid saarlased annetanud Silvi Kimberi pangakontole 485 eurot.
Pärast seda, kui oli ilmsiks tulnud valeandmete esitamine, tegime Silvi Kimberile ettepaneku raha annetajatele tagasi maksta, kuid sellest keeldus ta kategooriliselt. Tundub, et tegemist on reaalsust mittetäielikult tajuva inimesega, kes oma poega aidata soovib ja võimaluste piires aitabki, aga sellisest veidrast rahaküsimise loost kaotavad kõige enam need, kellel on tõepoolest abi vaja. Annetajad hakkavad paratamatult arvama, et järsku on jälle tegemist ülepakutud looga, nagu Hiiumaa naise puhul.
Meie Maa vabandab lugejate ees, et oleme edastanud infot, mis poleks pidanud ilmuma ja edaspidi kontrollime hoolsamini abivajajate tausta.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...