Connect with us

Uudised

Hiidlane kohtus Ukraina presidendiga

Ukraina Presidendi pressiteenistus
Ametlikul visiidil Eestit külastanud Ukraina president Petro Porošenko kohtus Eesti Ukraina kogukonna aktivistidega, kelle seas ka üks hiidlane.
Kohtumisel osales ka Hiiumaal elav ajakirjanik ja publitsist Oleg Samorodni, kes hiljuti sai Ukraina saatkonna tänukirja vabatahtliku tegevuse eest Ukraina toetuseks.
Samorodni ütles Hiiu Lehele: “Mul oli võimalus lühidalt tervitada Petro Porošenkot ja tema abikaasat Marõnat. Muuhulgas ma kutsusin neid tulevikus külastama Hiiumaad. Ukraina president ei öelnud midagi konkreetset, aga võib-olla ta peab meeles minu kutse ja kunagi külastab meie saart.”
Samorodni sõnul rõhutas president Porošenko kohtumisel Eesti ukrainlastega, et välisukrainlaste jõupingutused Ukraina toetuseks on väga tähtsad, sest nad aitavad ukrainlastel kaitsta oma kodumaad välise agressiooni vastu, tugevdavad sidemeid Ukraina ja Eesti vahel ning aitavad kaasa Ukraina lähenemisele Euroopale. Porošenko avaldas tänu Eesti ukrainlastele, kes korraldavad avalikke üritusi Ukraina toetuseks ja Venemaa agressiooni vastu ning koguvad humanitaarabi, et aidata haavatud ja ümberasustatud inimesi, kes on saanud kannatada Vene agressiooni käigus Ida-Ukrainas.
Eriti märkis Ukraina president ära sihipärase kampaania, mille üheks organisaatoriks oli just Oleg Samorodni ja mille eesmärk oli kõrvaldada müügilt venekeelsed ukrainofoobsed raamatud suurimatest Eesti raamatukauplustest.
Oleg Samorodni rääkis ka Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga, kellega ta arutas variante, mis võiksid suurendada infovoolu Ukrainast Balti regioonidesse.
Kohtumine toimus Ukraina kreeka-katoliku kiriku ruumides, mis tegutseb Ukraina kultuurikeskuse juures Tallinnas.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...