Connect with us

Uudised

Hiidlane kohtus Ukraina presidendiga

Ukraina Presidendi pressiteenistus
Ametlikul visiidil Eestit külastanud Ukraina president Petro Porošenko kohtus Eesti Ukraina kogukonna aktivistidega, kelle seas ka üks hiidlane.
Kohtumisel osales ka Hiiumaal elav ajakirjanik ja publitsist Oleg Samorodni, kes hiljuti sai Ukraina saatkonna tänukirja vabatahtliku tegevuse eest Ukraina toetuseks.
Samorodni ütles Hiiu Lehele: “Mul oli võimalus lühidalt tervitada Petro Porošenkot ja tema abikaasat Marõnat. Muuhulgas ma kutsusin neid tulevikus külastama Hiiumaad. Ukraina president ei öelnud midagi konkreetset, aga võib-olla ta peab meeles minu kutse ja kunagi külastab meie saart.”
Samorodni sõnul rõhutas president Porošenko kohtumisel Eesti ukrainlastega, et välisukrainlaste jõupingutused Ukraina toetuseks on väga tähtsad, sest nad aitavad ukrainlastel kaitsta oma kodumaad välise agressiooni vastu, tugevdavad sidemeid Ukraina ja Eesti vahel ning aitavad kaasa Ukraina lähenemisele Euroopale. Porošenko avaldas tänu Eesti ukrainlastele, kes korraldavad avalikke üritusi Ukraina toetuseks ja Venemaa agressiooni vastu ning koguvad humanitaarabi, et aidata haavatud ja ümberasustatud inimesi, kes on saanud kannatada Vene agressiooni käigus Ida-Ukrainas.
Eriti märkis Ukraina president ära sihipärase kampaania, mille üheks organisaatoriks oli just Oleg Samorodni ja mille eesmärk oli kõrvaldada müügilt venekeelsed ukrainofoobsed raamatud suurimatest Eesti raamatukauplustest.
Oleg Samorodni rääkis ka Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga, kellega ta arutas variante, mis võiksid suurendada infovoolu Ukrainast Balti regioonidesse.
Kohtumine toimus Ukraina kreeka-katoliku kiriku ruumides, mis tegutseb Ukraina kultuurikeskuse juures Tallinnas.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...