Jälgi meid

Uudised

EOK 100. tegevusaasta medali­konkursi võitis kujundus “100 ringi”

EOK
EOK
Järgmisel aastal tähistavad spordi­organisatsioonid Eesti Olümpiakomitee 100. tegevusaastat, riputades erinevate alade parimatele sportlastele kaela ühtse EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid. Rahvahääletusel valisid spordirahvas ja fännid järgmise aasta medaleid kaunistama ringide motiivi.
Kujunduskonkursil sai valida kolme medalikavandi vahel, mis olid visuaalselt küll erinevad, kuid rõhutasid samu väärtusi – EOK pikaealisus, vastupidavus, emotsionaalsus. FBs läbi viidud hääletuse tulemusel pälvis ülekaalukalt suurima toetuse kavand “100 ringi”. Hääletusel osales üle 3000 hääletaja ja võidutöö pälvis üle 63 protsendi hääletanute toetuse. Medalikujunduse autorid on Kai Süda, Kristo Kaskpeit ja Risto Parve.
Risto Parve sõnul haakub 100 ringi sümbol ühteaegu nii EOK juubeliga kui spordiga üldiselt. “Ühest küljest sümboliseerib see EOK sadat eluringi, kõik sarnased ja samas erinevad – mõned olude ja saavutuste poolest ahtamad-ahtramad, teised laiemad-­lahedamad,” ütles ta.
“Aga sümboliseerib see ka puhtsportlikke tegevusi nagu 100 ringi staadionil või rallirajal rivaalide vastu, 100 ringi metsarajal koos trennikaaslasega, 100 ringi ujulas, 100 tabamust sisemisse ringi, 100 kettakaart, 100 kordust jõusaalis, 100 matši maadlusringis, 100 ringi stopperiseierilt jne. 100 ringi, igaüks neist ühteaegu kordamas eelmist ja eelnenut, kuid samas loomas uut ja viimas edasi. Lisaks on medali esiküljel ka sportlik sektor EOK logoga, mis on nii parnass kui ka pjedestaal ning samas tähistab seda, et suurte saavutuste jaoks on vaja lisaks isiklikule panusele ja pingutusele ka keskkonna toetust,” rääkis Parve.
Eesti Olümpiakomitee peasekretäri Siim Suklese sõnul on Eesti meistrivõistluste medalitele ühtse kujunduse loomine spordirahva üks suuremaid ja südamlikemaid ettevõtmisi EOK 100. sünnipäeva tähistamiseks.
“Eesti meistrivõistluste medal on kõigi tasemete sportlaste jaoks hinnatud saavutus. Loodan, et see ilus erikujundusega medal jõuab pea igasse perekonda või sõprus­konda. Kõik medali välja võidelnud sportlased on osa olümpialiikumise ajaloost ja olevikust ning selle medalite sära tagab meile eluterve tuleviku,” ütles Sukles.
Eestis antakse välja üle 3000 Eesti meistrivõistluste medalikomplekti aastas ligi
80 spordialal medalite kogu­arvuga ligi 30 000.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Taristu

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee tunnustas maakonna spordiliitude ettepanekul igas maa­konnas ühte multifunktsionaalset spordihoonet, mis saab järgnevaks kümneks aastaks aunimetuse “EOK poolt tunnustatud spordikeskus”. Hiiu maakonnas...

Uudised

Hiiumaa spordiliit avalikustab lõppenud aasta parimate sportlaste nimed sel laupäeval, 8. jaanuaril kell 16 Hiiumaa spordi­keskuses algaval peol. Spordiliidu juhatuse esimees Anton Kaljula ütles,...

Uudised

Kolmapäeval avas Eesti Olümpiakomitee “Aasta sportlane 2021” rahva­hääletuse. Oma soosikute poolt aasta meessportlase, aasta naissportlase, aasta võistkonna ja aasta treeneri valimisel saab hääletada kuni...

Uudised

Tänavuse Hiiumaa tublima spordipere tiitli teeninud ­Ellerid käivad igal vabal hetkel koos perega orienteerumas, suusatamas, sõidavad slaalomit või osalevad võistlustel ja sportlikel üritustel. Kohtume...