Jälgi meid

JUHTKIRI

Asendamatuid ju pole

Hiiumaa malevkond leidis enda ridadest uue ja hakkaja pealiku ja Mart Reino saab teisel katsel endiseks pealikuks ja n-ö tavaliseks kaitseliitlaseks. Elu läheb edasi ja uus juht ütleb, et see amet on äge väljakutse.
Malevkonna lipuvahetusega tuleb natuke midagi vana tagasi. Nii nagu nooremleitnant Andres Kimber ütles – hoiame sellega järjepidevust okupatsioonieelse ajaga.
Ilmselt leiab praegune lipp koha muuseumis. Kindlasti ei unustata kaitseliidu Hiiumaa maleva taastanud legendaarset pealikku Ülo Tuisku ja tema loodud lippu.
Kas vahepeal kolm kuud pealikuametis olnud Roman Lukast keegi selles ametis veel mäletab, selgub ilmselt edaspidi.
See, mis toimub vabariigi valitsuses, paneb imestama, valitsusvahetus justkui on ja pole ka – uut koalitsiooni nagu ei püütagi saavutada. Asendamatuid ju ei tohiks olla, aga tundub, et osapooltel on aega küll. Seni teeb Kaja Kallase vähemusvalitsus, mida tahab, sest tasakaalustavat jõudu pole.
Nagu kirjutab tänases lehes keskerakondlane Antti Leigri, puudutavad kõik valitsuse eelmisel nädalal tehtud kärpeotsused valusalt ka Hiiumaad.
Reformierakondlasest riigikogu liige Aivar Viidik aga valitsuse otsuse kommenteerimiseks aega ei leidnud.

5. juuli 2022

Veel lugemist:

JUHTKIRI

Pühapäeval võtab pealikuks valitud Andres Kimber vastu Hiiumaa malevkonna lipu. Kuigi malevkonna uuel pealikul ei peaks Lääne maleva pealiku Andres Välli sõnul enam olema...

UUDISED

Austatud kamraadid Kaitse­liidust, naiskodukaitsest, noorteorganisatsioonidest, arvoisat aseveljet Suomesta, lugupeetud hiidlased ja Hiiumaa külalised. Rahu, see on kõndimine õhukesel jääl. Väga lihtne on uskuda, et...

NÖÖBIST KINNI

Millal toimub kaitseliidus põlvkondadevahetus? Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi: Keskmine kaitse­liitlane on suhteliselt vana. Eks sel on omad põhjused – noored inimesed elavad oma...