Turistide seas populaarsed kolm Hiiumaa tuletorni, Kõpu, Tahkuna ja Ristna saavad aasta lõpuks väärilise konkurendi – Käina Tuuletorni.
Käina alevikus aasta lõpuks valmiva elamuskeskuse Tuuletorn ekspositsioon keskendub viiel korrusel kolmele teemale: Hiiumaa loodus, ajalugu ja kohalik elav kultuuripärand.
Külastaja alustab teekonda Hiiumaa veealusest maailmast, milles õpib Hiiumaa tekkeloo, merekultuuri ja veealuse ajaloopärandi kohta.
Rannikukorrus tutvustab Hiiumaa mitmekesist loodust, vaatamisväärsusi ja külastusobjekte ning aitab külastajal paremini mõista traditsioonilist looduse ja merega ühes rütmist elamist.
Hiidlaste lugude korrus pakub kohalikele samastumisrõõmu ja lustlikke avastusi saare külastajatele. Ruumis keskendutakse hiidlaste kogukonnale, hiiu elutajule ja kultuuri ilmingutele nagu oma keel ja hiiu nali.
Hiiumaa tunde korrus annab sõnajärje erinevatele inimestele, kes Hiiumaad ühel või teisel põhjusel ikka väisavad ning seda kohta väga eriliseks peavad, ning püüab läbi erinevate profiilide tabada Hiiumaa võlu olemust.
Taevase Hiiumaa korrus on lustimisala lastele, kes saavad seal turnida, linnu kombel lennata ja erinevaid mänge mängida.
Majas asuv 23meetrine ronimissein on visuaalselt kujundatud tuulekeerisena ja on sobilik eri võimekuse ja ambitsioonidega ronijatele. Väike turnimisala sobib ka üsna väikestele lastele, samas kui suuremaid väljakutseid otsivad täiskasvanud ja teismelised saavad katsetada ronimist raskematel radadel.
Ekspositsiooni lõpetab tuulekella installatsioon terrassil koos suure suunaviitade postiga, mis kutsub külastajat Hiiumaad omal käel edasi avastama.
Hiiumaa vallavalitsus teatas, et Käina Tuuletorni ekspositsiooni eesmärk on luua Hiiu saare ainulaadsust esitlev atraktiivne, kvaliteetne ja mugav ajaveetmiskoht, mis suunab avastama ka teisi Hiiumaa turismiobjekte.
Valmides saab Hiiumaa elamuskeskusest Tuuletorn aastaringselt külastajatele avatud peresõbralik, elamuslikku ja harivat meelelahutust pakkuv ning Hiiumaad tutvustav terviklik turismiatraktsioon, mis asub kuuel korrusel 700 ruutmeetril.
Projekti maksumus kokku on 2,86 miljonit eurot, millest EASi toetus on 854 000 eurot.
Elamuskeskuse ehitusliku põhiprojekti koostas projekteerimisettevõte OÜ Esplan, arhitektuurilised lahendused Architect 11 arhitektidelt. Tuuletorni ehitab AS Eston Ehitus.