Connect with us

Uudised

Tahkunas ründas inimest hunt?

erakogu
Kolmapäeva varahommikul ründas koera taga ajanud hunt Tahkunas kodumaja uksel Kaie Nappirit, samal päeval pures Nappiri koer koos naisega õuele tulnud inimest käest.
Kaie Nappir ütles Hiiu Lehele, et koer oli ilmselt veel juhtunust šokis: “Jätsin koera arstile mineku ajaks tuppa ja kui ta koju jõudes toast välja lasin, oli ta nagu meeletu.”
Ka Nappir ise elas üle šoki kui kuulis öösel õuest koera hädakisa ja läks teda tuppa laskma – Bruno tormas tuppa ja teda jälitanud hunt ründas naist näkku. Nappir sai silma piirkonda tõsiseid vigastusi ja vajas meditsiinilist abi.
“Olen saanud rahusteid, eks tuleb üle saada,” ütles ta enda kohta.
Nappir kinnitas Hiiu
Lehele, et ründajaks oli loom, kes tema koera järel jooksis, ilmselt hunt. Koeral õnneks vigastusi ei olnud. “Ilmselt tänu sellele, et ma nii kiiresti püsti kargasin ja talle appi läksin,” ütles Nappir.
Nappir rääkis, et nad elavad Tahkunas alles aprillikuust ja hunte seni näinud pole. Küll on talle nüüd, peale seda kui info hundirünnakust kulu-tulena levima hakkas, helistanud jahimehed ja rääkinud, et Tahkunas elab üks üksik vanem hunt. Rääkija oletas, et vana loom püüdis koera näol n-ö kergemat saaki kätte saada.
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Marju Kaasik ütles ERRile, et hundirünnak oleks äärmiselt erakordne, eriti veel Hiiumaal. “Aga ministeerium võtab teadet tõsiselt ja asume seda juhtumit uurima,” lisas ta.
Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialisti Rauno Veeroja sõnul ei ole praegu teadaoleva info põhjal võimalik kindlalt öelda, kas ründajaks oli hunt, metsistunud koer või hundi ja koera hübriid.
Ka keskkonnaagentuuri hundispetsialist Marko Kübarsepp peab võimalust, et naise ründajaks võis olla hunt, väga ebatõenäoliseks.
Jahimeeste selts palus kõigil jääda rahulikuks, kuna põhjust paanikaks pole ning tegemist on nende sõnul kahetsus-väärse üksikjuhtumiga, mille üksikasjad nii jahimehed kui ka keskkonnaametnikud välja selgitavad.
Ka Hiiumaa jahimeeste seltsi tegevjuht Anu Sarapuu ütles, et juhtunust ei saa järeldada nagu oleks huntide arv saarel drastiliselt kasvanud. Sarapuu ütles, et arvamused huntide arvukuse kohta on erinevad, kuid suurt paljunemist pole siinsete jahimeeste hinnangul olnud.
Hiiumaa jahimeeste vaatlusandmetel liigub üks hundikari Kesk-Hiiumaal, Määvli, Laasi ja ka Tahkuna piirkonnas, ning üks üksik hunt Pühalepa maadel.
Sarapuu sõnul lahknevad ka arvamused selle kohta, kas Hiiumaa huntidel eelmisel aastal oli järelkasvu või mitte. Keskkonnaagentuuri hinnangul järelkasvu polnud, kuid kohalikud jahimehed selles kahtlevad.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.